Régi
Alapbeállítás
az a franya utolso lap - 2012-01-01, 08:58
(#1)
O.P.Kriszti logója
Since: 11-02-24
eleg surun becsuszik a riverre egy olyan lap amivel kikapok pl KK van nalam a flop K J 9 hivok a pot duplajaval az ellenfel megad torn egy 5 ekkor betolom az all int es sajna van megadas az ellenfelemnel 8 7 megnyugszok mert lukas sorhuzoja van az 4 out utolso lapra nekem mar lapse kell csak 10 ne es lass csodat 10es es sok ilyen szituba kerultem mar.nekem is volt mar szerencsem de az esetek 70 szazalekaba en vesztek. csak en vagyok igy? vagy roszul hivok?

Régi
Alapbeállítás
válasz - 2012-01-12, 12:16
(#2)
darlika logója
Since: 11-12-18
szerintem nem csak te vagy így,,,
ezek a "csodák" sajnos nagyon sokszor meg esnek és már nagyon érdekes és gyanúsnak találom,,,nevetséges semmire meg adó emberek vannak ha emberek egyáltalán,,,mert ilyen lapokkal ép eszü ember nem adná meg a hívásodat de láss csodát vannak mégis akik igen,,,egyszerűen nevetségesnek találom mind a programot mind az ilyen szituációkat,,,mert el tudnám fogadni ezeket a dolgokat hiszen van szerencse faktor és bár minimális esélyel de éppen éppen meg adhatja bárki, bár szerintem az nem játékos,,,ám amikor ahogy nálad is úgy másnál is az esetke nem egyszer kétszer hanem rengetegszer fordúlnak elő így valahogy nem tartom sem reálisnak sem pedig hihetőnek,,,szóval az a véleményem, hogy néha egy mesében játszunk ahol úgy szórakozik velünk egy program ahogy csak szeretne,,,mert ha az ilyen esetekben ahogy a normális esély adná mondjuk 10 esetből egyszer ki kapnék akkor talán szavam sem lenne bár még így is többre adom a normál esélyhez képest,,,de amikor ez nem hogy 10 ből egyszer nyer az ilyen meg adó hanem többször nyer mint én tehát mondjuk 10 esetből 7 szer azt már nem tudom sem el hinni sem el fogadni,,,és ezt nem egy heti játék sőt nem is egy havi után mondom hanem már kb 2-3 évi játék után,,,
szóval az a véleményem a kérdésedre,,,nem te hibázos, hanem inkorrekt játékkal nyernek ellened,,,csak éppen azt már mindenki döntse el mennyire is hihetőek ezek az esetek mikor 80-90%-ban elő fordúlnak a 10-20% nyeréssel szemben ilyen és ehhez hasonló esetekben,,,

Régi
Alapbeállítás
2012-01-14, 21:21
(#3)
Sleepy380 logója
Since: 11-12-21
naja...én az elmúlt 2 napban elég sok top párommal kikaptam...de csak a pro és kontra kedvéért egy esetem-ma flop elött betoltak egy all-int,nálam ász pár volt,pozíciótol függetlenül szerintem bárki megadná....dáma pár jött a mutatásnál,meg is örültem,versenyről lévén szó.....leesett 4 pikk az egyik dámához....azt hittem szétverem a monitort..aztán eszembe jutott,hogy néhány napja pont így mákoltam be egy elég nagy potot,szóval szerintem vannak példák ide is,oda is...abba viszont nagyon egyet értek,hogy emberek néha mi a búbánatra adnak meg egy folytatólagos emelést gyenge húzókkal...???????????persze ha nem jön be neki,örülünk,ha igen új egeret veszünk.....

Régi
Alapbeállítás
2012-01-15, 03:55
(#4)
darlika logója
ez a második eset amit Sleepy380 írtál nem is háborít fel hiszen a QQ megadás nem olyan mint a feljebb említettek,,,amikor meg adják ahogy írta O.P. Kriszti
mert a QQ megadás reális megadás,,,de a fent említett teljesen nem,,,
és azért is szóltam éppen a témához mert ilyen esetek rettenetesen sokat előfordúlnak,,,és semmi gondom nem lenne ha ilyen esetekben nyerne a jobb és reálisabb lap 70-80%-ban ahogy annak reálisan lenni kellene,,,de sajnos éppen fordítva van,,,tehát itt vagy a kanál görbe vagy a tányér egyenes,,,de hogy nincs valami rendben az tuti

Utoljára módosítva: darlika által : 2012-01-15 03:58.

Régi
Alapbeállítás
2012-01-16, 01:33
(#5)
JrMontana08 logója
Since: 10-02-09
Alacsony tét -> magas variancia & alacsony tudásszint

Nem tudom hogy az említett szituációk milyen téten történtek, de valószínű hogy play money/freeroll kategóriába tartoznak (a király páros példából kiindulva).

Igazi pénzes játék(ok) esetén (akár verseny, SnG vagy cash game) a célünk a nyerés. Ha KK vs 78 all-in keveredünk KJ9 floppon, annak csak örülünk. Miért? Hosszútáv. Ilyen játékosok ellen szétnyerjük magunkat, ha jól játszunk és nem hozzájuk hasonló fishek vagyunk. Nem hívsz rosszul (eltekintve attól hogy nincs értelme a pot dupláját hívni), csak nem tisztelik az emeléseidet/hívásaidat. Ez ellen nem tehetsz sokat, inkább arra lehet törekedni, hogy többet hívj értékért.

@darlika Az alacsony/mikro téten a magas variancia, gyenge játékosok, megmagyarázhatatlan gondolatmenet. A bad beat történetek mesélésénél szokás az RNG-t szidni -- "ilyen a terem, meg olyan a terem", de ez az esetek többségében (nem 99%-ában, mert ez is csak egy légből kapott százelék lenne mint az általad írt hozzászolásban) a játékosok áthárítják az RNG-re a felelősséget ahelyett hogy átgondolnák vagy elemeztetnének leosztásokat és próbálnának fejlődni. Minden attól függ, hogy ki miért pókerezik.

@sleepy380 Benne van a pakliban, de ellentétben veled, mások nem szoktak emlékezni, hogy ők is szoktak "mákolni". A te esetedben egy kis tilt controll-ra van szükség. Érzelmileg minimálisan kellene értintenie egy-egy ilyen dolog. Nekem is voltak ilyenek, például: repült a (vezeték nélküli) egér, amikor olyan versenyről estem ki, amit nagyon meg akartam nyerni (melyiket nem akarjuk megnyerni? )

A póker azért is vonzza a gyenge játékosokat, mert rövidtávon bárki nyerhet. Megvan az a kis remény minden partiban, ha esetleg rossz döntést is hoz valaki, még a szerencse segíthet rajta... és párszor segít is. De ha egy (normális) mennyiségű leosztás után ránézünk a számokra, statisztikákra rájövünk hogy sok rossz döntés, sok vesztéssel jár, még akkor is ha ezeknek egy részét nyerjük.

Mit lehet csinálni? Jobb döntéseket kell hoznod, mint az ellenfeleid. Nem érdemes bosszankodni egy-egy elvesztett leosztás után, ha te a jobb lappal mentél all-int.

Régi
Alapbeállítás
2012-01-21, 19:53
(#6)
darlika logója
kedves JrMontana08
idéznélek:
Mit lehet csinálni? Jobb döntéseket kell hoznod, mint az ellenfeleid. Nem érdemes bosszankodni egy-egy elvesztett leosztás után, ha te a jobb lappal mentél all-int.
nos ezen én csak nevetni tudok,,,
attól jobb döntést nem lehet hozni mint hogy a te lapod a legjobb egy adott szituációban és % arányosan kb 95/5 %-ra áll a javadra egy flopp ahogy afent is említett,,,
no már most,,,az általam írtakat úgy mond "kritizáltad" látatlanul és azt vettem észre mint aki meg szeretne tanítanai pokerezni és majd hogy nem azt mondod, hogy rossz döntéseket hoznék,,,
már pedig ha nagyon kíváncsi vagy össze szedek neked kb 30-40 szituáció fényképét egy hét alatt akár és el küldöm neked és akkor nem tudom milyen magyarázatod lesz ezekre a szituációkra,,,mert hiába mondasz itt ezt és azt meg hiába nevezel bármit bárminek ez akkor is fölöttéb gyanús sőt nem gyanús hanem szemetszúróan tisztán látható nem normális dolog amik elektronikus pokertermekben történnek,,,és az teljesen mindegy kis közép vagy magas téten,,,mindenhol nagyon csúnya dolog ez amiket művelnek,,,ja és persze te ezt is a szerencsére hárítod gondolom és azt mondod nagyobb %-ban nyernek a normális játékok,,,már pedig be tudom neked bizonyítani, hogy nem,,,és tudok még egy jó pár embert felmutatni akik ezen a véleményen vannak,,,egyszerűen nevetséges nem normális szinte már már lehetetlen szituációkkal el rondítják ezt a játékot ezek a termek mert aki ezen keresztül tanulna meg pokerezni az kb 1 nap alatt el bukná ingét gatyáját ha a való világban be ülne játszani egy asztalhoz,,,szóval ne akard nekem meg magyarázni azt, hogy ezek normális dolgok és én pl csak bele akarom magyarázni az én hibáim az esetekbe,,,mert ez nem így van,,, és ha nem hiszed akkor ahogy mondtam minden szitut le fényképezek neked és azokra ha magyarázatot fogsz tudni adni akkor meg hajlok előtted,,,mint pl ez amit feljebb is írt a kezdeményező,,,ilyenekből egy egész kötetet tudok muatni neked és hiába csak egyszer fordul elő pl egy versenyen,,,az éppen elég, hogy el veszíts mindent egy ilyen nem normális szituáció és nem normális játék miatt az ellenfeledtől aki hihetetlen módon hihetetlen lapokkal ad meg és bizony nagy nagy %-ban hülyét csinál belőled,,,
egy szó mint száz,,,ezek a jól bevált szövegek amiket el mondogat negreánu pl /és te is ezt próbálod bele magyarázni az esetbe/ egy egy terem játékához fűzve nevetségesek,,,mert ha azt követné bárki soha az életben nem nyerne elektronikus pokerteremben mert nincs annyi és olyan szituáció amikből ezeket az "okosságokat" követni lehetne és kellene,,,mert egy 1500 kezdő zsetonnal nem lehet be emelgetni 3szoros meg 4 szeres potot meg 2-3 nagyvaknyit,,,mert ha így tennél el megy inged és gatyád és azt veszed észre, hogy el fogytál,,,
így azt mondom,,,ha te több olyan képet mutatsz nekem mint én neked egy egy ilyen szituációról hogy neked van igazad akkor elismerlek,,,de ezt csak nagyon nehezen vagy talán el sem tudom képzelni,,,mert sajnos ez a valóság és ezt bármerre tekered hogy oda kell figyelni meg okosan ésszel játszani akkor is az az igazság, hogy szinte csak bábuként játszunk és kényére kedvére szórakozik velünk bármelyik játékterem,,,
nekem ez a véleményem,,,

Régi
Alapbeállítás
2012-01-25, 12:41
(#7)
Balint977 logója
Since: 11-12-14
Részben egyet kell értenem. Nekem is felettébb gyanus vesztéseim vannak és a nem olyan %-ban, mint kellene. A legutolsó: KK-val emeltem flop előtt. A flop K72 szivárvány, amire all-in mentem. Megadták AQ-vel!!!. A turn egy 10-es, a river pedig egy J volt. Nem kicsit voltam dühös. És számtalan ilyen esetet tudnék én is sorolni. Na mind1.

Régi
Alapbeállítás
2012-01-27, 12:58
(#8)
pokerkirá688 logója
Since: 10-02-10
BronzeStar
[QUOTE/]

Nem tudom hogy az említett szituációk milyen téten történtek, de valószínű hogy play money/freeroll kategóriába tartoznak (a király páros példából kiindulva).

Igazi pénzes játék(ok) esetén (akár verseny, SnG vagy cash game) a célünk a nyerés. Ha KK vs 78 all-in keveredünk KJ9 floppon, annak csak örülünk. Miért? Hosszútáv. .[/QUOTE]

Nehogy azt hidd hogy igazi pénzen nem ez van ott is sokszor találkoztam olyan emberrel aki a szemét lapokra rátolja az all-in és láss csodát ki nyeri meg hát aki a szemét lappal bement, és nem 1-2 kör alatt csinálja meg hanem egymás után 20-30 kör alatt ilyenkor merül fel bennem az a gyanú hogy csalás az egész.

[QUOTE/]
Az alacsony/mikro téten a magas variancia, gyenge játékosok, megmagyarázhatatlan gondolatmenet. A bad beat történetek mesélésénél szokás az RNG-t szidni -- "ilyen a terem, meg olyan a terem", de ez az esetek többségében (nem 99%-ában, mert ez is csak egy légből kapott százelék lenne mint az általad írt hozzászolásban) a játékosok áthárítják az RNG-re a felelősséget ahelyett hogy átgondolnák vagy elemeztetnének leosztásokat és próbálnának fejlődni. Minden attól függ, hogy ki miért pókerezik.
.[/QUOTE]

És drága barátom elmagyaráznád hogyan és miként lehet elemezni egy leosztást.

1-es pont. Sajnos nem mindenkinek van pénze 200 dolláros programra ami kielemzi az adott játékot vagy netán statisztikát mutat a játékosról (szerény véleményem szerint az ilyen programok csalásnak számítanak).

2-es pont. És legfőképpen nincs tanárra pénze az embernek mert ha valaki tényleg tanulni akar ahhoz egy tanár szükségeltetik ami nem kis pénz 30-40 dollár óránként de van 70-100 dollárért.

Ja meg a másik szerinted miért pókerezik az ember, hogy pénzt nyerjen és meggazdagodjon a másik meg netalántán munkanélküli és a családját elakarja tartani. És ugye az ember nem fog csak úgy feltölteni pénzt akármelyik póker teremre hanem kipróbálja freerollon vagy játékpénzen magát ha már ezen a két választható játékon bibi van lásd furcsa leosztások, érdekes partik hihetetlen és unreális leosztások akkor megbaszhatja az egészet mert úgy fogja
érezni hogy pénzt nem érdemes beletömni mert akkor ugyanazt csinálják mikró téten is mint freerollon vagy játékpénzen és jól érzed. Mikró téten is sok a megmagyarázhatatlan leosztás a szemét lappal való játék és rengetegszer láttam olyat is ahogy a játék elindul 2 perc nem több és a srácnak már 20000-er zsetonja van és csak gyarapszik.

Régi
Alapbeállítás
2012-01-28, 07:54
(#9)
pokerkirá688 logója
Since: 10-02-10
BronzeStar
ezt a leosztást magyarázd meg akkor te nagytudású
PokerStars leosztás #74605118776: Verseny #503431217, Freeroll holdem fix limit -. szint II (50/100) - 2012/01/28 7:44:15 CET [2012/01/28 1:44:15 ET]
Asztal '503431217 476' 9-max #8. helyen van az osztókorong
1 szék: MASINIA (825 zseton) kiült
2 szék: princ1980 (1460 zseton) kiült
3 szék: Fyntick (2320 zseton)
4 szék: pokerkirá688 (1165 zseton)
5 szék: dr_ale82 (1545 zseton)
6 szék: mariani77 (1135 zseton)
7 szék: PRIIDIK533 (1940 zseton)
8 szék: orzel58 (3255 zseton)
9 szék: pirohvost (2545 zseton)
pirohvost: berakja a kisvakot 25
MASINIA: berakja a nagyvakot 50
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott pokerkirá688 [2d 2c]
princ1980: dob
Fyntick: megad 50
pokerkirá688: megad 50
dr_ale82: dob
mariani77: megad 50
PRIIDIK533: dob
orzel58: dob
pirohvost: dob
MASINIA: dob
*** FLOP *** [5s 2s 5h]
Fyntick: nyit 50
pokerkirá688: emelennyit: 50 eddig: 100
mariani77: megad 100
Fyntick: megad 50
*** TURN *** [5s 2s 5h] [4c]
Fyntick: passzol
pokerkirá688: nyit 100
mariani77: megad 100
Fyntick: megad 100
*** RIVER *** [5s 2s 5h 4c] [6s]
Fyntick: passzol
pokerkirá688: nyit 100
mariani77: emelennyit: 100 eddig: 200
Fyntick: dob
pokerkirá688: emelennyit: 100 eddig: 300
mariani77: emelennyit: 100 eddig: 400
nem lehet többet emelni
pokerkirá688: megad 100
*** MUTATÁS ***
mariani77: mutat [6h 6d] (full house, hatos ötös full)
pokerkirá688: nem mutatja meg a lapját
mariani77 nyereménye 1625 a potból
*** ÖSSZEGZÉS ***
Teljes pot 1625 | jutalék 0
Asztal [5s 2s 5h 4c 6s]
1 szék: MASINIA (nagyvak) dobta ez előtt: flop
2 szék: princ1980 dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
3 szék: Fyntick dobta itt: river
4 szék: pokerkirá688 nem mutatta meg [2d 2c]
5 szék: dr_ale82 dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
6 szék: mariani77 keze [6h 6d] és nyert, (1625) lapja: full house, hatos ötös full
7 szék: PRIIDIK533 dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
8 szék: orzel58 (osztó) dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
9 szék: pirohvost (kisvak) dobta ez előtt: flop

Ha ez nem csalás akkor mi

Régi
Alapbeállítás
Valaki tudna segíteni nekem? - 2012-01-28, 14:18
(#10)
susi4 logója
Since: 12-01-28
BronzeStar
Sziasztok !

A problémám a következő. Hétvége van és megvagyok bukva. 10-20 $-on. Befizetni nem tudok a kártyámra, mert nincs nyitva bank. Ilyenkor persze oda-vissza alapon szükségem lenne valakire akivel játékosok közötti utalással kitudnám küszöbölni ezt a problémát. Én Sopronban lakom, ha lenne valaki erről a részről örülnék. Előre is köszönöm, Péter.