Home / Community / Fórum / Oktatás / No limit holdem / Élő edzés /

Kérdezz oktatóinktól és nyerj egy 3.50$-os versenykupont

Régi
Alapbeállítás
Kérdezz oktatóinktól és nyerj egy 3.50$-os versenykupont - 2012-10-17, 11:58
(#1)
sheld0r logója
Since: 11-11-09
(Administrator)
Mostantól minden héten kettő darab 3.50$ értékű versenykupont osztunk ki azoknak a játékosoknak, akik a legjobb, legérdekesebb kérdést teszik fel Élő edzéseinket tartó oktatóinknak, vagyis Tóth Ricsinek illetve Friciricsnek. Az általunk kiválasztott két legjobb kérdés a következő élő edzésen kerül felolvasásra, a 3.50$ értékő versenykuponokat pedig az edzést követő hét hétfőjén írjuk jóvá a Pokerstars számlátokon. A kuponokat minden 3.50$ nevezési díjú versenyen felhasználhatjátok. Kérdéseiteket ebbe a topikba várjuk!

Utoljára módosítva: sheld0r által : 2012-10-26 04:52.

Régi
Alapbeállítás
2012-10-26, 03:40
(#2)
bfkerek logója
Since: 10-07-18
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet feltenni a kérdéseket?

Utoljára módosítva: bfkerek által : 2012-10-26 03:58.

Régi
Alapbeállítás
2012-10-26, 04:52
(#3)
sheld0r logója
(Administrator)
Szia! Jó helyen jársz, ebbe a topikba várjuk a kérdéseket!

Régi
Alapbeállítás
2012-10-26, 11:56
(#4)
normaeli logója
Since: 12-08-12
A kerdesem csak a short stack jatekra vonatkozna.Egy sok zsetonnal rendelkezo jatekoskent ultem a gombon bubble szakaszban 0.10 centes sitt and go versenyben Q K nem egy szinu de meg igy is eleg eros keznek gondolva.Hivhattam volna rogton all in,de az asztalnal ahogy korul neztem annyit hivtam,mint amennyit egy kozepes sok zsetonos jatekos megadhat.Lattam egy par videot ,h a bubble idoszakban lehet terrorban tartani a nepeket es en ezt akartam kapamtoztatni.Ugyan en meghivtam az adott zsetonmennyiseget,de a floppon szivarvany A magas es 10-es,aztan mar nem tom meg mien szemet lapok jottek le.Tudtam,h kezben parja lehetett v.vmi A es szemet kisero,mert nem volt vmi nagy jatekkal elotte sem.Nos a kerdesem az,h tudva azt is ,h az A magas lap bent van 10es kiserovel erre toltam all in,hatha foljavul a lapom sorra,vagy megkapom a Q-t esetleg egy K beesik.Ugy erezten,h sokkal jobb es tobb out-jaim vannak.Nem jott semmi nekem,viszont neki csak 10-es parja maradt vegul is.A kerdesem az,h ien esetekben rogton mar a legelejen toljuk ra az all in,aztan ugy is mind1, vagy ahogy en is probaltam csinaljunk ra akciot.Esetleg flopp utan rogton dobjuk ez van alapon,hatha meg kesobb kifizet?

Régi
Alapbeállítás
2012-10-26, 13:42
(#5)
jungert logója
Since: 11-12-14
Sziasztok
Nekem az egyik problémám hogy nem igazán tudom kezelni az agresszív játékosokat.
Persze legtöbbször a balomra kapom az ilyen játékosokat.
Sajnos ilyenkor ritkán van rajta pozícióm hogy én reagáljak az ő reakciójára.
Próbálom néha felvenni azt a stílust de annak mindig kiesés a vége.
Ez ügyben esetleg valami jó tanács? Hogyan kezeljem, hogyan játsszak ellene?
mert sokszor az hoz ki a nyugalomból hogy állandóan emel folyton visszaemel.
Persze ha jó lapom van és még a flop is eltalál akkor menekül a lapjától
mint a mérgezett egér.
Választ előre is köszönöm

Régi
Alapbeállítás
2012-10-26, 15:29
(#6)
bfkerek logója
A pokerschool premier skill league versenyein próbálnék némi bankrollra szerttenni, ezek a versenyek 62,5BB stackkel indulnak, és már nagyon hamar eléggé szűkek lesznek a stackek. Eléggé feszes ez az átlag 250-400 fős társaság, Mi lehet a helyes stratégia ha az emberek 90%-a 14/8/4-et játszik. Korai szakaszban LAG játék, Tág open raise range és feszes call range valamint laza 3bet range, sok cbet/fold és 3bet/fold, és középső szakaszban feszesebben preflop raise/4bet push?(ez még jó is lenne csak az ellenfeleknek nincs 3bet range csak call call call +min donk19BB-13BB ef.stackel nem nagyon boldogulok mert bepusholni sok, postfop játszani meg kevés, emeljek akkorákat hogy potcomited legyek és tegyem preflop allin (ja de ezt sem lehet mert csak simán lecallolnak,előttem meg ott marad a 7-9BB) Vagy álljak be én is a "sorba" és nagyon feszes open raise range, coldcall range teljes hiánya és nagyon feszes 3bet push? - ha 11/8/4-et játsznék megenne a vak ....vagy nem érnék el annyi +pontot a premier league ranglistán ami ér is valamit. Sokan játszanak 8BB-10BB-ből preflop 2X-es raise/call-t.Ha az egész asztal ef.stackjét nézzük akkor jók ezek a raise/fold, raise/call-ok, nem kellene alapból pusholni?Vakharcban sokszor találkozom resteal helytt: call/min. donk/min. donk/overbet all in line -al.Ezekkel a mindonkokkal nem tudok mit kezdeni, nagyon nehezemre esik normális bet-nek "képzelni" és dobni rá..

Régi
Alapbeállítás
2012-10-26, 19:32
(#7)
beci781226 logója
Since: 11-12-15
BronzeStar
Idézet:
bfkerek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A pokerschool premier skill league versenyein próbálnék némi bankrollra szerttenni, ezek a versenyek 62,5BB stackkel indulnak, és már nagyon hamar eléggé szűkek lesznek a stackek. Eléggé feszes ez az átlag 250-400 fős társaság, Mi lehet a helyes stratégia ha az emberek 90%-a 14/8/4-et játszik. Korai szakaszban LAG játék, Tág open raise range és feszes call range valamint laza 3bet range, sok cbet/fold és 3bet/fold, és középső szakaszban feszesebben preflop raise/4bet push?(ez még jó is lenne csak az ellenfeleknek nincs 3bet range csak call call call +min donk19BB-13BB ef.stackel nem nagyon boldogulok mert bepusholni sok, postfop játszani meg kevés, emeljek akkorákat hogy potcomited legyek és tegyem preflop allin (ja de ezt sem lehet mert csak simán lecallolnak,előttem meg ott marad a 7-9BB) Vagy álljak be én is a "sorba" és nagyon feszes open raise range, coldcall range teljes hiánya és nagyon feszes 3bet push? - ha 11/8/4-et játsznék megenne a vak ....vagy nem érnék el annyi +pontot a premier league ranglistán ami ér is valamit. Sokan játszanak 8BB-10BB-ből preflop 2X-es raise/call-t.Ha az egész asztal ef.stackjét nézzük akkor jók ezek a raise/fold, raise/call-ok, nem kellene alapból pusholni?Vakharcban sokszor találkozom resteal helytt: call/min. donk/min. donk/overbet all in line -al.Ezekkel a mindonkokkal nem tudok mit kezdeni, nagyon nehezemre esik normális bet-nek "képzelni" és dobni rá..
Én pont most gondolkozom rajta, hogy abbahagyom ezt szenvedést a Premierben, mert ez csak szenvedés. Egyszerűen lehetetlen előrébbjutni a sok all inozgatós fish miatt. Amiket itt leírtál, néha már belezavarodtam én is. Kár ennyire belefolyni hidd el. Az időt nem éri meg amit belefektetsz, hogy ennyire kielemzed. Én már lassan 1 éve játszom a Premierben, de semilyen összefüggés nincs a játékosok kártyatudásában. Ha én short stack vagyok beemelek, visszaemelek és vagy megadja, vagy all in megy ő is, de nekem meg kell adnom, mert már előtte emeltem és elfogadják 5 7 suiteddel és riverre esik le neki a flush, a flop meg szivárvány, én meg dobhatom a kukába az A K-mat, vagy ne adj isten az A A-t. Sorolhatnám még a hasonló szituációkat, de engem már nem is érdekel az egész. Lehetetlen pontot gyűjteni. Ha túl feszes vagyok, akkor keveset nyerek, ha túl laza vagyok, akkor meg sokat bukok. Nagy szerencse kérdése itt a Premierben az előrejutás. Vonatkozik az Open Skillre is. Amúgy sokat dobok én is, még, ha előtte be is emeltem. Nem szoktam sokat kockáztatni, ha nem muszáj. Persze, azért néha nekem is meg kell néznem a flopot, mert másképp nem jutok be az FT-re. Lehet néha analizálni ezeket a donkokat, de sokszor ők kerekednek felül. Sok szerencsét.

Régi
Alapbeállítás
2012-10-27, 12:25
(#8)
sheld0r logója
(Administrator)
Érdekes dolgokat boncolgattok, de azt gondolom, hogyha sokszor játszátok ezeket a versenyeket, akkor a tudásnak, és az ász pároknak hatalmas szerep jut hosszútávon, még akkor is, ha néha egy-egy undorító badbeattel estek ki. Nem szabad, hogy a negatív élmények hatására változtassatok a korábban már jól bevált stratégiátokon.

Régi
Alapbeállítás
2012-10-27, 13:10
(#9)
pokermark213 logója
Since: 12-10-21
Idézet:
sheld0r eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mostantól minden héten kettő darab 3.50$ értékű versenykupont osztunk ki azoknak a játékosoknak, akik a legjobb, legérdekesebb kérdést teszik fel Élő edzéseinket tartó oktatóinknak, vagyis Tóth Ricsinek illetve Friciricsnek. Az általunk kiválasztott két legjobb kérdés a következő élő edzésen kerül felolvasásra, a 3.50$ értékő versenykuponokat pedig az edzést követő hét hétfőjén írjuk jóvá a Pokerstars számlátokon. A kuponokat minden 3.50$ nevezési díjú versenyen felhasználhatjátok. Kérdéseiteket ebbe a topikba várjuk!
Nah én játszottam ezen a 1,50 dolláros headuppos versenyen amin 2-en indultunk
és nem értem hogy amikor AA van nálam flop előtt emel rám és én direkt úgy csinálom hogy minta gondolkoznék h megadom -e betyár voltam megadtam utana flopra le jött az A J 10 ugye nekem A drill nah ő rám hívja a fele zsetonját én rátoltam az allint megadja törnre jön 10 riwerre meg megint egy 10-es nah mutatás neki 10-es 2-ese van nah én ezt nem értettem miért jött
már az elején 10 -es 2-sre 10-es párra talán? erre szeretném a választ köszönöm szépen előre is

Régi
Alapbeállítás
2012-10-27, 14:50
(#10)
bfkerek logója
Csak az a baj, hogy itt nincs hosszú táv mert 116 Event van egy hónapban és azon kellene elérni legalább 40% ITM-et (vagy csak simán megnyerni 4db-ot úgy hogy nem szerzek mínusz pontokat ) Mivel már említettem hogy ezeken a versenyeken egy óra múltán már elég szűkek a stackek így a postflop tudásra nem hagyatkozhatom, mert nincs rá tér. Már azon is gondolkoztam hogy elkezdek NASH-t pusholni, de gyorsan észbe kaptam hogy akár milyen feszes is itt a banda úgy is kapnék vagy 2 callt...nem hagyatkozhatok a fold-equity-re. Szóval összegezve:
-Mi lehet egy nyerő MTSNG (360 fő) statégia? Külön lebontva a verseny egyes szakaszaira, és mi a helyes játék a psszív callingstation limpelgetős donkbetelős minrraiselős clickbackelős .....játékosok ellen? a potcontrollal csak annyit tudok elérni hogy kevesebbet veszítsek mikor a riveren oylan handek egészülnek ki, amit egy épeszű ember range-be nem tennék. Lehet nagy baj hogy túlbecsülöm az ellenfeleket..