Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

Te eldobtad volna?

Régi
Alapbeállítás
Te eldobtad volna? - 2013-04-23, 22:11
(#1)
kalandonor logója
Since: 12-08-19
BronzeStar
Sziasztok!

Megosztanék veletek egy érdekes leosztást:

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...761_5F0CCD1E45

45 fős sit&go, FT előtt volt.

Ha tudjátok, akkor a rivernél állítsátok meg, és döntsétek el, hogy ti megadtátok volna-e az all-int

Üdv!

Régi
Alapbeállítás
2013-04-24, 16:26
(#2)
kispusso logója
Since: 12-02-03
Szia.
Én nem mertem volna megadni.J,8s-t simán eltudtam képzelni nála.De gondolom volt némi infod elenfeledről,és azért adtad meg.A megfejtést is beirhatnád majd.Mért is adtad meg?Egyébként gratulálok látom megint sikerült behuznod!

Régi
Alapbeállítás
2013-04-25, 09:26
(#3)
kalandonor logója
BronzeStar
Idézet:
kispusso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia.
Én nem mertem volna megadni.J,8s-t simán eltudtam képzelni nála.De gondolom volt némi infod elenfeledről,és azért adtad meg.A megfejtést is beirhatnád majd.Mért is adtad meg?Egyébként gratulálok látom megint sikerült behuznod!

Szia kispusso!

Azért adtam meg, mert láttam, hogy check-call-ol végig, ami általában vagy egy gyenge párt, vagy valamilyen húzó lapot jelent. Nagyjából flush húzóra vagy alul felül nyitott sorra lőttem be a srácot. Amikor a hetes lejött a turnon, kicsit megijedtem, de tovább kellett hívni, ha ott meg check-raisel, tuti eldobtam volna, de mivel ott is check-callolt, ezért biztos voltam benne, hogy nem egészült ki a húzója. Úgyhogy némi gondolkodás után a riveren az instant all-injét is megadtam, amit már egyszer ellőtt egy másik játékossal szemben korábban, ez volt az egyik legfontosabb info, ment is róla a jegyzet, ezek miatt adtam meg.

Üdv!

Régi
Alapbeállítás
2013-04-26, 12:59
(#4)
JrMontana08 logója
Since: 10-02-09
Már flop előtt eldobtam volna. Nem azért mert nit vagyok, hanem mert felesleges egy ilyen lappal beszállni min. raise-zel ekkora stack-kel döntő asztal előtt.

Idézet:
kalandonor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia kispusso!

Azért adtam meg, mert láttam, hogy check-call-ol végig, ami általában vagy egy gyenge párt, vagy valamilyen húzó lapot jelent. Nagyjából flush húzóra vagy alul felül nyitott sorra lőttem be a srácot. Amikor a hetes lejött a turnon, kicsit megijedtem, de tovább kellett hívni, ha ott meg check-raisel, tuti eldobtam volna, de mivel ott is check-callolt, ezért biztos voltam benne, hogy nem egészült ki a húzója. Úgyhogy némi gondolkodás után a riveren az instant all-injét is megadtam, amit már egyszer ellőtt egy másik játékossal szemben korábban, ez volt az egyik legfontosabb info, ment is róla a jegyzet, ezek miatt adtam meg.

Üdv!
Ez nem feltétlenül igaz. Játékosfüggő persze, de a check-call esetén jó párszor passzív játékosokkal hátrányban vagyunk és felesleges ekkora kasszát kreálni. Már az elejétől kezdve úgy álltál neki, hogy "ha majd én hívok, akkor dobja" és nem éppen helytálló indokokkal próbáltad alátámasztani a döntésedet. Nincs gond a Cbettel floppon, de a turn-nél mindenféleképpen check-et ajánlom pot-kontroll miatt.

Az hogy a riveren all-int tol, nem egyértlemű jel arra, hogy blöfföl valaki. Showdown nélkül ez nem igazán állapítható meg. Főleg hogy összesen csak kétszer láttad ezt csinálni. Egyszer más ellen, egyszer pedig ellened.

Az esetek nagyrészében ez a hand túl agresszív pénzpazarlás. Persze a leosztás téged támaszt alá, ami jó hiszen helyzetből kihoztad a maximumot.

Kicsit úgy érzem, hogy ez a poszt egy vállveregetés önmagadnak, hogy ügyes voltál.

Csak azt tudom mondani, hogy sok sikert a továbbiakban és sok jó döntést kívánok , de még nem vagyok büszke.

Régi
Alapbeállítás
+1 - 2013-04-26, 16:33
(#5)
AlyrArkhon logója
Since: 11-08-31
Pre fold, flop jó a bet ha már pre hibáztál, turn check, river talán jó a call ha már turn hibáztál.
Teljesen igaza van az előttem szólónak, ebben a leosztásban minimum kettőt hibáztál - az egyetlen mákod, hogy az ellenfeled csak egyet, de nagyobbat.

Régi
Alapbeállítás
2013-04-27, 17:32
(#6)
kalandonor logója
BronzeStar
Köszönöm, a kommenteket! Az tuti, hogy rizikós játék volt, így jobban átgondolva már nem volt annyira jó megjátszás. FT előtt azért szálltam be itt ilyen lazán, mert mindenki dobott kb minden raisere, és rengeteg vakot gyűjtöttem be így

Üdv!

Régi
Alapbeállítás
csjucika - 2013-04-28, 22:31
(#7)
csjucika logója
Since: 12-01-19
http://www.boomplayer.com/en/poker-h...193_B8DF22533C
ekkora mákot ))egy ki csi kis szinsorom lett)

Régi
Alapbeállítás
2013-05-01, 11:48
(#8)
mikulas12 logója
Since: 10-02-05
Szép leosztás!

Régi
Alapbeállítás
2013-05-01, 18:00
(#9)
kispusso logója
Since: 12-02-03
Idézet:
csjucika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
http://www.boomplayer.com/en/poker-h...193_B8DF22533C
ekkora mákot ))egy ki csi kis szinsorom lett)
Szia.
Bár a pot limit omahához nem nagyon tudok hozzá szolni. De igen csak jó banki esélyed volt, ezen a flopon.Nyerhetél volna soral is.H/L-ben viszont dobhatatlan.Játc azt!Ha butaságot irtam majd vakaki remélem helyre rakja a dolgot!G.L

Régi
Alapbeállítás
2013-05-05, 21:12
(#10)
ax3lff logója
Since: 12-11-10
BronzeStar
Az esetek 80%-ban eldobom flopp előtt,de floppon biztos. De amúgy szép!