Régi
Alapbeállítás
Mit gondoltok? - 2013-04-04, 13:49
(#1)
Dikisohigh logója
Since: 12-11-19
BronzeStar
Mit gondoltok freerollokon meglehet tanulni játszani? Vagy inkább pénzes versenyeken próbáljam meg a szerencsémet? Vagy talán cashgamezzek?

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 14:23
(#2)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
(Kár volt két topicot is indítanod, egybefoghattad volna a témáidat, mert amúgy normális kérdés mindkettő )
Hogy válaszoljak is: Meg lehet tanulni freerollokon is játszani. Ha tartod magad a különböző oktatási dolgokhoz, akkor - bár nyilván nem túl gyorsan - de megtérül. Viszont a lényeg, hogy a freerollokon nyert pénzzel ülj be cash gamezni akár mikro, 1-2-5 centes téteken, ott, ha megfelelően játszol, szépen gyarapíthatod a tőkédet, amivel léphetsz magasabb szintre vagy épp indulhatsz tornákon, S&G-ken. És persze érdemes a különböző promóciókat is figyelni.
Én soha nem fizettem be pénzt, mindent freerollokból nyertem, amit eddig kiutaltam magamnak és amiből most is játszok, de vannak olyan profik is, akik így indultak (lásd akár Tóth Ricsit, aki ugye itt is szokott néha élőben oktatni.)

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 14:37
(#3)
kalandonor logója
Since: 12-08-19
BronzeStar
Idézet:
Dikisohigh eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mit gondoltok freerollokon meglehet tanulni játszani? Vagy inkább pénzes versenyeken próbáljam meg a szerencsémet? Vagy talán cashgamezzek?
Szerintem mindegyik egy külön műfaj.

Freerollon rengeteg a csapkodás. Ugyanúgy mint a játékpénzes versenyeknél, vagy a játékpénzes asztaloknál. De az alapokat meg lehet tanulni. Én is freerollokon kezdtem.

Érdemes az oldalon fellelhető tanfolyamokon végigmenni, és eldönteni, hogy melyik jön be a legjobban. Többasztalos versenyek? Sit&go-k? Cash game?

Én annó 45 fős sit&gokkal kezdtem. 0,25 $- os nevezési díjjal. Ehhez az oldalon fellelhető sit&go tanfolyamot nyomtam le, és Spacegravy videóit.

Ha a versenyeket választod, végig kell gyűrnöd az alacsony téteket. Még itt is rengetegen csapkodnak, és rossz döntéseket hoznak. Szóval itt nehéz dolgod lesz.

Cash gamet nem ajánlom amíg nincs legalább 50 dollárnyi bankrollod, és elég sok tapasztalatod. Én 50 dollár körüli bankrollnál álltam neki teljesasztalos 1-2 centes zoom-on játszani. De ehhez mindenképpen rengeteget kell gyakorolnod, hogy az ABC poker jól menjen, viszonylag feszes stratégiával, az őrült helyzeteket kerülve, minél több pénzt sajtolj ki az ellenfeleidtől.

Ha ajánlani tudok, neked valamit, akkor a 25 centes sit&go-kat. Azokon kezd el, egyszerre csak 1 asztalon, a fent említett tananyagok és videók megnézése után. Aztán ha stabilan nyersz, mehet több asztal is, vagy feljebb léphetsz magasabb tétre akár.

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 23:52
(#4)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Idézet:
Szia!
Egy pár trükköt el lehet tanulni és ahoz, hogy meghozza egy pár szerencsés leosztás a kedvedet a játékhoz ahoz elég egy freeroll.
Én amúgy még egy privát társaság által szervezett játékpénzes sit n gót is többre tartok, mint a PS legtöbb freeroll versenyét, mint tanulási lehetőséget.
Sajnos ha túl sokat időzik az ember ilyen versenyeken olyan beidegzősései alakulnak ki amelyekkel valódi pénzes versenyeken vagy sit n gókon nem lehet érvényesülni hosszabb távon.
Sokan a pár centes versenyeket sem veszik komolyan így ezeket is a legtöbbet a freerollal egy kategóriába tudom sorolni.
Én azt javasolom végezd el a tanfolyamokat, amiket itt a PS Intellipoker sulijában is találsz. Próbáld ki magadat feeroll versenyeken. És döntsd el hogy merre szeretnél elindulni mivel a Sitn go az Mtt és a CG is különböző startégiát igényel, hiába azonosak a játékszabályok.
Ami a legjobban tettszik, azokat a videókat több alkalommal is nézzed meg, mert sokat lehet belőle tanulni.
Amikor már elegendő tapasztalatot szereztél, vagy pl freerollokon vagy valamelyik ligaversenyen egy minimális rollt is sikerült összegyűjtened, akkor itt az ideje annak, hogy esetleg elkezdj félretenni egy kissebb összeget, ami majd a bankrollodat fogja képezni.
És itt ekkor elkövetkezik az a pillanat, amikor érdemes kiválasztami a pénztárcádhoz és a játéktudásodnak megfelelő első befizetés összegét.
Ha nem szeretnél, vagy nem tudsz félretenni nagyobb összeget akkor használd ki a free20$ első befizető bónuszajánlatot, amivel azonnal meg is duplázhatod a bankrollodat.
Ha viszont megengedheted akkor első alkalommal érdemes nagyobb összeget befizetni, mivel összesn akár 600$ kijátszható bónuszt kínál a Pokerstars, amelyet később már nem lesz módod kihasználni, ezért nem biztos, hogy 20$ ért érdemes ellőni ezt a lehetőséget.

GL

Régi
Alapbeállítás
2013-04-05, 11:25
(#5)
zozo7754 logója
Since: 12-03-12
BronzeStar
Szerintem a freerollok jók a gyakorlásra meg hasonlókra!De amint elkezdesz játszani saját zséből ,át kell váltani a freeroll rossz beidegződéseket mert egyébként elmegy a roll!Szerintem:-)

Régi
Alapbeállítás
2013-04-06, 10:16
(#6)
ÁszNimbusz2 logója
Since: 13-02-08
BronzeStar
Én freerollokon kezdtem és máig csak az azokon nyert valódi pénzzel nevezek be mikrotétes versenyekre. Szerintem is érdemes feszesen játszani, megvárni amíg a minden szemét lapra allinezők kiesnek. Én megnézem a játékosok nemzetiségét, az oroszokkal és az ukránokkal kifejezetten óvatos vagyok.

Régi
Alapbeállítás
2013-04-07, 18:09
(#7)
mazso36 logója
Since: 11-09-17
pont ez az én véleményem én ráadásul az elsö fél órában ki szoktam ülni addigra legalább afele játékos kiesik

Régi
Alapbeállítás
2013-04-09, 15:02
(#8)
Vlaszij logója
Since: 13-03-25
BronzeStar
Idézet:

Ez így elsőre sok kérdés.

Freeroll. Hasznos is lehet pénzt is lehet gyűjteni. PS en iszonyú nehéz amúgy freerolozni a rengeteg indulók miatt. Habár ha ügyes vagy és kerestülvágod magad a selejtezőkön és a hétvégi egyik nagy freeroll hatalmas mezőnyén akkor lehet nyerni nem olyan rossz pénzt. de nehéz ügy.

én kissebb nevezésű 1-5 $os tornákkal kezdenék...

Régi
Alapbeállítás
2013-04-09, 18:04
(#9)
Few best men logója
Since: 13-02-04
BronzeStar
Persze hogy meg lehet tanulni, csak a freerolokon eleg sok az emberke aki nem veszi komolyan es egyfojtaba allin-ozik......

Régi
Alapbeállítás
2013-04-15, 16:39
(#10)
Dikisohigh logója
Since: 12-11-19
BronzeStar
Köszönöm a válaszokat!!!