Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

2. stack Buborék STEP A

Régi
Alapbeállítás
2. stack Buborék STEP A - 2013-04-04, 00:00
(#1)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Volt ma egy utolsó leosztásom, ami úgy azért nem volt kellemes a számomra.
Hosszú ideje nem volt nagyon akció egy ultrashortstack az asztalnál.
Majd jött egy hand ami elgondolkodtató volt.
Számolgattam én ICM el is, de még úgy is megadó volt.

http://www.boomplayer.com/en/poker-h...935_DA58099B09

Ti eldobtátok volna?

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 00:06
(#2)
payac2 logója
Since: 10-02-11
Ennél rondább nincs,mind ilyen asztalnál,ilyen fázisban lemákolni az ember AA-át !

Ronda,csúnya RNG bácsi

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 09:08
(#3)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Én eldobtam volna, hiszen az ellenfél nyert :P Egyébként jó kérdés, nyilván ilyet nem dob el az ember, viszont a mögötte ülő már csak 4 BB-n volt, ez pont az az eset, amikor el lehet gondolkodni az AA foldon, ha más hívott be AllInre. Nyilván jobb párja nem lehetett, de a következő tagnak 1-2 leosztás és pottyan. Én ilyen helyzetben dobtam már el AA-t.

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 10:01
(#4)
MassaTG logója
A STEP A versenyen a 4. hely már fizet, ugyan nem sokat, de egy 0,80€ már jár a 4. helyért.
Mivel az első kap egy STEP B kupont, így ez a cél....
AA ebben a helyezetben azért nem egy rossz esély arra, hogy én legyek az első és megkapjam a B kupont.
De én inkább tönkremegyek, minthogy eldobjam ezt a lapot!
Még 30$ Fifty buborékban sem!

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 10:05
(#5)
payac2 logója
Since: 10-02-11
Ezt ha dobta volna nem biztos hogy kiesik a short stack-es! Nehéz dontés de ezt be kell vállalni,foleg 1 ellen. Nem 1x megtortént h a short stack vissza jot 2 leosztás alatt a játékba.Pont tegnap szembesultem ilyennel (sot ott 3 short-os volt) és mind hárman az elso 3-ban végeztek,pedig csak 0,5 1.5 és 2 BB-én ultek,de lehetetlen volt oket kiejteni

Szoval meg kell játszani az AA-t 1 ellen bármi szituácioban még a kiesést kockáztatva is.

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 10:17
(#6)
MassaTG logója
Szerintem is!

Tegnap játszottam egy 7$ turbo 6 max sitn gót. Egy orosz játékos erősnek érezte a K8o t és a limpelése után megadta az Allinemet amit egy JJ párral toltam be. Esett a 8. Emelkedtek a vakok és 310 zsetonról sikerült visszajönnöm egy A2s dupla után újabb tripla jött. És már én voltam a CL, majd kiejtettem egy AQs el egy JJ-t majd az oroszt is kiejtettem egy A9s vs ATo csatában a floppon 4 szín flössdraw- val betettük és esett a sor és a flössöm is, majd meg is nyertem a sit n gót.
Én soha nem adom fel!

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 10:45
(#7)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Sorry, azt nem tudtam, hogy ez már nem buborék, mert ugye a topic címe másra utalt

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 17:30
(#8)
tmaster44 logója
Since: 12-11-02
AA-t semmiképpen nem dobnék preflop, főleg úgy nem hogy csak 1 ellenfelél ellen játszok. Mindenképpen elől vagy, meg kell köszönni a lapjárásnak és az ellenfelednek, hogy rátolta a preflop nutsra
Én az utóbbi 2 hétben kerültem preflop all KK-val AA ellen, de ilyen még azelőtt sosem történt. KK-val az esetek nagyrészében be szoktam húzni a kasszát, még azzal is nagyon nehéz dobni.

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 21:52
(#9)
MassaTG logója
Idézet:
tmaster44 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
AA-t semmiképpen nem dobnék preflop, főleg úgy nem hogy csak 1 ellenfelél ellen játszok. Mindenképpen elől vagy, meg kell köszönni a lapjárásnak és az ellenfelednek, hogy rátolta a preflop nutsra
Én az utóbbi 2 hétben kerültem preflop all KK-val AA ellen, de ilyen még azelőtt sosem történt. KK-val az esetek nagyrészében be szoktam húzni a kasszát, még azzal is nagyon nehéz dobni.
A mai napon újra játszottam egy step A versenyt, ahol ugyanígy kikaptam AA val JJ ellen....
Én nem gyártok azonnal összeesküvés elméleteket, mint sokan, és akkor sem köpöm le a monitort ha egy rosszab lap ellen veszítek.
Ma délután néztem a 2005 WSOP Final Table versenyét olyan leosztások, és lapütközések, hogy a hajam hullott ki.
Ott vajon mit mondanának azok, akik erőltetik ezt a bad beat rng történeteket?

Régi
Alapbeállítás
2013-04-04, 22:29
(#10)
tmaster44 logója
Since: 12-11-02
Ezek EV+-osak hosszutávon mindenképpen. Igaz megtörténik, hogy kikapunk ilyenekkel, de többnyire a monsterek hozzák a partit (főleg 1 játékos ellen)
Még ha a szituáció nem is azt mondja, hogy toljuk rá, akkor is pazarlás lenne bedobni. Nagyon ritkák kapunk (én legalábbis) monstereket, ha haladni akarunk be kell vállalni szerintem ezekkel a preflop all int. És ez még duplán igaz MTT-kre, ott mindenképpen gyujteni kell szépen a stacket, ott még a QQ-től is nehéz megválni preflop. Bár az már dobható könnyebben.