Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

Rossz megjátszás..

Régi
Alapbeállítás
Rossz megjátszás.. - 2013-03-21, 20:56
(#1)
tmaster44 logója
Since: 12-11-02
Sziasztok.

A saját tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Tegnap este SNG játék közben egy érdekes szituációba keveredtem. Igaz már fáradt is voltam, és az utolsó asztalon játszottam aznap, de akkor is nagy hibát követtem el. Szerettem volna minél hamarabb végezni és gondolom azért bizhattam benne, hogy megtalál a szerencse ennél a leosztásnál. Ime:

http://www.boomplayer.com/poker-hand...834_75B120DC70

Nekem ez a megjászás abszolút nem teszik. Szeretném ha tanulnátok az én hibámból.
Preflop igenis be lehet dobni a QQ pocket párt. Anno már párszor megcsináltam, de most valami miatt rosszul játszottam.
Nézzük mi is volt:
- UTG limpelt, ezért 3BB-t emeltem (általában 2,5BB-t szoktam)
- mögöttem ülő 3betelt, amire jött egy 4bet.
- itt már egyértelmu volt, hogy nem nálam van a legjobb kéz.

Ezek után simán dobnom kellett volna szerintem. A QQ egy szuper kezdőlap, de 3 játékos ellen már viszonylag gyengén játszik. Teljes csőd volt ez a megjátszásom, semmi alapja nem volt, hogy all in mentem. Igazából már preflop verve voltam, nem is értem miért nem ismertem fel abban a pillanatban a helyzetem. Egyértelmu jeleit mutatták az ellenfelek, hogy ők vannak elől.
Igaz nem mindennapi laptalálkozásba botlottam bele, de attól ugyanugy rosszul játszottam meg ezt a leosztást véleményen szerint.

Nektek is hasonló véleményetek van erről a leosztásról?

Régi
Alapbeállítás
2013-03-21, 21:14
(#2)
Aladar0525 logója
Since: 11-08-04
Idézet:
tmaster44 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok.

A saját tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. Tegnap este SNG játék közben egy érdekes szituációba keveredtem. Igaz már fáradt is voltam, és az utolsó asztalon játszottam aznap, de akkor is nagy hibát követtem el. Szerettem volna minél hamarabb végezni és gondolom azért bizhattam benne, hogy megtalál a szerencse ennél a leosztásnál. Ime:

http://www.boomplayer.com/poker-hand...834_75B120DC70

Nekem ez a megjászás abszolút nem teszik. Szeretném ha tanulnátok az én hibámból.
Preflop igenis be lehet dobni a QQ pocket párt. Anno már párszor megcsináltam, de most valami miatt rosszul játszottam.
Nézzük mi is volt:
- UTG limpelt, ezért 3BB-t emeltem (általában 2,5BB-t szoktam)
- mögöttem ülő 3betelt, amire jött egy 4bet.
- itt már egyértelmu volt, hogy nem nálam van a legjobb kéz.

Ezek után simán dobnom kellett volna szerintem. A QQ egy szuper kezdőlap, de 3 játékos ellen már viszonylag gyengén játszik. Teljes csőd volt ez a megjátszásom, semmi alapja nem volt, hogy all in mentem. Igazából már preflop verve voltam, nem is értem miért nem ismertem fel abban a pillanatban a helyzetem. Egyértelmu jeleit mutatták az ellenfelek, hogy ők vannak elől.
Igaz nem mindennapi laptalálkozásba botlottam bele, de attól ugyanugy rosszul játszottam meg ezt a leosztást véleményen szerint.

Igen egyetértek veled QQ nem egy dobhatatlan lap. JJ QQ lapokkal én nem is erősködöm ha már ketten is all-in mennek vagy komolyabb emelésre szánják magukat az Én emelésem után. Neked is dobni kellett volna

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 07:11
(#3)
JrMontana08 logója
Since: 10-02-09
Csak azért mondod, mert veszítettél. Ha AQ és 1010 ellen lettél volna és nyertél volna, akkor egy szó nem lenne erről, QQ dobás dologról - ebben a pozícióban.

Lehet QQ-t dobni, de a nitség határait erősen súrolja, főleg ennyi zsetonnal. Megnéztem volna Player1-nek milye volt, hogy cold call/fold-olt.

Ezen a másfél dolláros téten még ne higyjük az "egyértelmű jeleknek" hacsak nincs tényleg normális read-ünk róluk, mert itt sok a gyenge játékos és sok esetben másképp értékelik a lapjuk erősségét.

A leosztást adta magát, megesik az ilyen, de inkább történjen velem ehhez hasonló X ezer leosztásonként egy, mint a többi 2999 leosztásban veszteségesen és feleslegesen dobjak QQ-t.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 08:52
(#4)
Insane998 logója
Since: 10-04-29
Idézet:
tmaster44 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazad van, és nagyon jó ha az ember észre tudja venni ha esetleg hibázott, de szerintem nem szarvashiba ha az ember betolja preflop QQval. Nekem egy olyan ökölszabályom van erre az esetre hogy két preflop emelőnél TT és az alatt dobok, AA, KK megadó/emelő, JJ, QQ pedig opcionális az ellenfelektől és pozíciótól függően.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 09:38
(#5)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Idézet:
JrMontana08 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csak azért mondod, mert veszítettél. Ha AQ és 1010 ellen lettél volna és nyertél volna, akkor egy szó nem lenne erről, QQ dobás dologról - ebben a pozícióban.

Lehet QQ-t dobni, de a nitség határait erősen súrolja, főleg ennyi zsetonnal. Megnéztem volna Player1-nek milye volt, hogy cold call/fold-olt.

Ezen a másfél dolláros téten még ne higyjük az "egyértelmű jeleknek" hacsak nincs tényleg normális read-ünk róluk, mert itt sok a gyenge játékos és sok esetben másképp értékelik a lapjuk erősségét.

A leosztást adta magát, megesik az ilyen, de inkább történjen velem ehhez hasonló X ezer leosztásonként egy, mint a többi 2999 leosztásban veszteségesen és feleslegesen dobjak QQ-t.
Itt a pont

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 10:33
(#6)
rotyapapa69 logója
Since: 11-06-30
BronzeStar
Induló lapnak nem olyan rossz az Viszont ha nem tolod be all in talán csak az AA teszi meg, s még maradt volna esélyed a játékban később. Majd legközelebb

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 10:45
(#7)
breakin'news logója
Szállítok nektek egy csúnyát.

Elöljáróban annyit, hogy azért nem nyitottam flop után, mert féltem, hogy mindenki dob, és bíztam benne, hogy később valakinek jöv valami (6-osoknak még egy 6, bármi párosodás, alacsony párnak szett, vagy A, ha nincs kézben, blöffölönek majd rá. De nem jött. Sőt.)

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...649_20F85D4204

Szerintetek ezt elszúrtam a lasssítással, vagy bátor játékkal még ennyi sem jött volna belőle?
Mindenesetre a következő kéznél rögtön jött a büntetés. Azért adtam meg, mert az előző kör után azt gondoltam, hogy az erős ember blöfföt akar nálam fogni.
De nem...

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...658_9BD8CD0506

Itt nyilván a check lett volna a jó megoldás a riveren...

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 11:09
(#8)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Idézet:
breakin'news eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szállítok nektek egy csúnyát.

Elöljáróban annyit, hogy azért nem nyitottam flop után, mert féltem, hogy mindenki dob, és bíztam benne, hogy később valakinek jöv valami (6-osoknak még egy 6, bármi párosodás, alacsony párnak szett, vagy A, ha nincs kézben, blöffölönek majd rá. De nem jött. Sőt.)

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...649_20F85D4204

Szerintetek ezt elszúrtam a lasssítással, vagy bátor játékkal még ennyi sem jött volna belőle?
Mindenesetre a következő kéznél rögtön jött a büntetés. Azért adtam meg, mert az előző kör után azt gondoltam, hogy az erős ember blöfföt akar nálam fogni.
De nem...

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...658_9BD8CD0506

Itt nyilván a check lett volna a jó megoldás a riveren...

Az elsőnél szerintem nem volt nagy gond, bár én nem lassítottam volna még flopon. Inkább a turnun, had emeljenek és te call, majd riveren gondolkozás után min.raise, úgyis minimum megadják.
A másodiknál viszont valóban már turnun kellett volna egy fék, utána riveren fold. A két párt, pláne top párok, nehéz dobni, de itt erős soresély volt, de még egy JJ is lehetett volna a kézben, bár arra valószínűleg emel.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 11:18
(#9)
rotyapapa69 logója
Since: 11-06-30
BronzeStar
Idézet:
craslorg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az elsőnél szerintem nem volt nagy gond, bár én nem lassítottam volna még flopon. Inkább a turnun, had emeljenek és te call, majd riveren gondolkozás után min.raise, úgyis minimum megadják.
A másodiknál viszont valóban már turnun kellett volna egy fék, utána riveren fold. A két párt, pláne top párok, nehéz dobni, de itt erős soresély volt, de még egy JJ is lehetett volna a kézben, bár arra valószínűleg emel.
Csatlakozom. Alsó, felső sor is bőven benne volt, plusz párok. Sajna tényleg nehéz top párt eldobni. S talán utolsó esélyként a riverre már nem kellett volna adni. De hát ilyen ez a sport

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 11:49
(#10)
breakin'news logója
Idézet:
rotyapapa69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Csatlakozom. Alsó, felső sor is bőven benne volt, plusz párok. Sajna tényleg nehéz top párt eldobni. S talán utolsó esélyként a riverre már nem kellett volna adni. De hát ilyen ez a sport
Csakhogy nekem itt nem top párom volt, hanem top-top két párom!
9T, TA, 66, 88, JJ, QQ, KK kivételével semmi nem verhet.
Ebből nagyjából a magas párokat kb. ki is zárhatnánk, de úgyis csak egyféleképp lehetségesek, mert már csak kettő-kettő van a pakliban belőlük.

9T (4*4=16), TA (4*4=16), 66 (3), 88 (3), JJ (3), QQ (1), KK (1) Szumma= 43 féle kéz létezik, ami üt. 43 a lehetséges 990 kombinációból, ami a boardon és az én kezemen kívül még kiosztható a pakliból.

(43/990)*100=4,34%
Ha csak a kezek harmadával is véd vakot, akkor is 13% körül járunk, vagyis 87% nekem. Megadnom pedig 68 %-ot kellett - szóval az oddsom megvolt...

De ismétlem, én azért adtam meg, mert azt gondoltom, hogy az előző leosztásban blöffre tett engem, és megvolt a sztekkje, hogy ezúttal megnézze, akár A magassal is.

Így jártam...