Home / Community / Fórum / Oktatás / Omaha és más pókerjátékok /

Pot limit omaha topik

Régi
Alapbeállítás
Pot limit omaha topik - 2013-03-21, 11:58
(#1)
sheld0r logója
Since: 11-11-09
(Administrator)

Ebbe a topikba várunk minden PLO-val kapcsolatos kérdést, véleményt, gondolatot, leosztást!

Utoljára módosítva: sheld0r által : 2013-03-25 10:47.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-21, 13:04
(#2)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Imét egy új topic.

Lassan bővíteni kellene a fórumtémákat egy aktuális promóciók főrovattal, ahol az adott héten promótált PokerStarsos játékokkal kapcsolatban lehetne kérdezni.
Az első ilyen ugye a Heads Up volt, amelyet méltatlanul kevesen látogattak.
Pedig lett volna mit kivesézni.
A Micro millions is csak azért mozgatta meg a brigádot, mert potya beülőt lehetett vele nyerni.
Én szeretem a PLO játékot!
Játszom is!
Főleg a HORSE játékok között, de azért néha elindulok csak PLO játékokon is.
Sokáig itt a starson nem volt semmi újdonság.
De most egy ideje nagyon sok megújító ötlettel és promóval rukkolnak elő és ez tetszik!
Többet is játszom, mint azelőtt.
Várom a jövő heti meglepetés vendéget az edzésen!
És megpróbálok valami Omahásat kérdezni.
Ha magyar meglepi vendég lesz akkor Alonso a tippem és itt nem a forma1 re gondolok, hanem az Alonso néven ismert magyar Pro játékosra, aki szintén nagy Omaha guru.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-21, 20:32
(#3)
tmaster44 logója
Since: 12-11-02
Én is már nagyon várom a jövőhetet az omaha miatt
Nekem a tapasztalatom a kisebb tétes (1-5$ buy in) versenyekkel, hogy rengeteg játékos van, akik nincsenek tisztában teljesen a kezdőlapjaik értékével. Igy még ha maximumot is emelek preflop nagyon jó kezdő kezekkel, akkor is majdnem mindenki jön floppot nézni teljesen értelmetlen lapokkal. Igy aztán nem lehet tudni, hogy milyen lapjaik lehetnek, mert gyakorlatilag bármilyen rangel játékba száll a legtöbbjuk. Ha csak nem floppolok valami nagyot, általában mindig valakinek lejön sor, flush, szett, stb.. .

Viszont cash gamelni nagyon szerettem a PLomahát. Ott már többnyire tapasztaltabb játékosok vannak. Mondhatni, hogy mindenkinek van valami alap tudása, és ott már kisebb rangel szállnak játékba. Még 2-3 hónapja, amikor a holdem nem ment igazán, egyfolytában csak PLO cash gamet játszottam 6-8 asztalon.
Egyértelmuen ez az egyik legjobb pókerjáték. Hatalmas a variancia benne, rengeteg kombinácioval kell számolni a handek megjátszásánál.

És igy a végére: Ti mit csináltok ilyen mindenre limpelőkkel? PLO-ban preflop általában max 3,5BB-t lehet emelni, persze minden limpelő után egyre többet. De sajnos igy is csak néha sikerul megfelelően megszurni őket. 10/20-től 25/50-ig gyakorlatilag nem is nagyon tudok játékba szállni rendesen. Ilyen alacsony téteken átveszem a stilusukat - csak limpelek és megvárom, hogy milyen floppot kapok.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-21, 20:50
(#4)
Aladar0525 logója
Since: 11-08-04
Idézet:
tmaster44 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
valamiért posztolta a netem.. bocsi
Mi lesz jövőhéttől? Kissé le vagyok maradva

Régi
Alapbeállítás
2013-03-22, 08:57
(#5)
rotyapapa69 logója
Since: 11-06-30
BronzeStar
Én kimondottan szeretem az omaha versenyeket. Mindegy melyik is az, pl, nh, fixlimit, HORSE jöhet mind. Valahogy jobban megy mint a holdem.
Na persze üröm is kerül az örömbe néha.
Nemrég beültem egy 0,11 $+R szatra. 17 továbbjutó. 160 körül meg is állt a nevezők száma, s 100 környékén a nevezés zárása. Egész szépen alakult addig. Egy gyönyörű duplázással még a zárás előtt feltornáztam magam 2. helyre. Perzse nem vettem add ont, hisz bőven benne voltam Aztán indulás, s teljes laphalál. Csak közepe, vagy csak alja jött. H/L így alsóra folyamatosan megyek Persze mindíg fordítva dob. Kezdtem besokalni, s folyamatosan koptatam a zsetont. 15000-el állok, s elegem lesz. All in, all in egy egy körben. Persze dobálnak. Sehova nem haladok, s 13-19 között mozgok. Végre egy elfogadható lap: AK54 all in nagyvakból. Szembe megad AA78-al Asztalon 6 Q 10 5 6 20.-nak estem ki.
Na de majd most OMAHA kód 20 dolcsiért, s kapsz 3x 1,5 $ sit&go beülőt. Jövő héten pedig dupla fpp-ért játszhatsz Befizetve, s várom az versenyeket.
(Azért szerencse is kell, mert most nyertem egy portálon 50 dolcsit - kitudtam venni /azaz átutalni 52 dolcsit. Teljesen jó )

Utoljára módosítva: rotyapapa69 által : 2013-03-22 09:00.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-25, 10:48
(#6)
sheld0r logója
Since: 11-11-09
(Administrator)
Ti mit szóltok az Omaha héthez? http://www.intellipoker.hu/articles/...okeren#content

Régi
Alapbeállítás
2013-03-25, 10:57
(#7)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
... <- ez a "szóhoz se jutok" jele

Egyébként nekem tetszik, főleg mert szeretem is az omahát, igaz, arra az omaha teszt során rájöttem, hogy
ad1: el kéne olvasnom a kérdést és ha turnről van szó, akkor ne a turn és flopot együttesen számolgassam
ad2: van még hova fejlődnöm omahában és amire eddig azt hittem, hogy jó kis kezdő lap, arról kiderült, hogy csak mértékkel és fordítva.

Szóval én örülök neki, remélhetőleg majd egyszer a stud típusú játékok is jönnek.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-25, 10:57
(#8)
APoKeRmEsTeR logója
Since: 13-02-04
Én nagyon örülök neki!
Szeretem az omahat, de azért még nagyon kezdő vagyok benne.

Utoljára módosítva: APoKeRmEsTeR által : 2013-05-17 18:57.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-25, 12:00
(#9)
Majka21 logója
Since: 10-03-04
Már tolom is
http://www.boomplayer.com/en/poker-h...288_D5AD474E37

Edit: Éreztem hogy leesik....
JJJ szettet nem dobhattam
http://www.boomplayer.com/poker-hand...406_AE96D6CCF2

Utoljára módosítva: whackitrunkl által : 2013-03-28 17:55.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-25, 13:33
(#10)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Én nagyon szeretem a Limites játékokat. Ezért a PLO is nagy kedvenc a számomra.
Sok sikerem fűződik az élő plo játékokhoz is. Sokat toltam régebben élőben külföldön.
A sok résztvevős asztaloknak semmi értelmét nem látom nagyon sok lapot el kell eldobni. A 6 max a kedvencem az Omahán belül.
Sokat gyakorlom mostanában a Full Tilten a 18:40 150$ freerollon rendszeresen indulok gyakorlásképpen. Már 3 alkalommal sikerült itm be érnem.
A mostani edzésektől egy pár rossz beidegződésemtől, és rossz játéktól szeretnék megszabadulni.
Már várom az edzést, és tervezem azt is hogy indulgatok a versenyeken és egy pár sit n go is a VPP növelésében, mert még kell egy pár pont a Gold státuszhoz is.
Meg kell ragadni az ilyen alkalmakat.