Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

Bátor posztszovjet

Régi
Alapbeállítás
Bátor posztszovjet - 2013-03-01, 14:34
(#1)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Gondoltam, itt az ideje indítani egy külön témát az orosz és az egykori Szovjetunió szakadár államaiból származó játékosok sajátos játékstílusának elemzésére.

Ezek a játékosok már más topikokban is (sőt úgy értesültem, nemzetközö szinten is) legendássá váltak igazán ostoba allin nyitásaik és allin megadásik, illetve az ezek után bekövetkező, teljesen valószínűtlen, de elképesztően gyakori mákolásaik révén.

Az alábbi leosztásról előzetesben annyit, hogy a koma minden kézre allint mondott, ebből egy K10off (19,44%) és egy 10 5off (58,62 - de ez csalóka, mert 48s dominált kéz adott meg) vált láthatóvá és mindkettővel nyert. Utóbbival már az én dobott kezem ellen sem lett volna több esélye 21-2%-nál. Ha nem freerollon vagyunk, még vártam volna egy jobb kézre, de itt léptem:

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...120_FBB486C854

(31,05% esélye volt nyerni az én 67,01%-ommal szemben, vagyis kevesebb mint fele az enyémnek.)

A következő leosztásban Q4 offal adott meg allin 99ellen, és nyert. (23,38%)

Utána 88-cal tolt be, AJs megadta és ki is esett. (52,46%)

Utána A7s-sel tolt be, és 33-al pottyantott ki mégegy játékost. (48,77%)

Addig csinálta ezt, amíg végre kapott egy megjátszható kezet: AKs-sel pusholt (74,72%) és ejtett ki JK-val indulót, aztán kiült.

Végigtekintve az esélyeit (vettem a fárdságot és megoddskalulátoroztam, az eredményeket zárójelben láthatjátok), tényleg megfordul az ember fejében, hogy ez nem egy játékos, hanem gép, egy virtuális játékos, akinek az a szerepe, hogy összegyüjtse a zsetonokat a többiektől. A véletlenszámgenerátor pedig csak a neki jó lapokból generál egy véletlen boardot, hogy láthassuk, hogy most véletlenül 2 párral, drillel, sorral vagy (egylapos) flössel ejt ki minket.

Annak, hogy szünet nélkül ilyen szériája legyen valakinek, ahhoz az esélyeket össze kell szorozni egymással:

0,1944*0,5862*0,3105*0,2338*0,5246*0,4877*0,7472 = 0,00158149, vagyis
0,158% !

Nézzük az esélyeket Nash szerint (egy ellenfél ellen - itt nyolcan voltunk...)!

1.) K10o (20+)
2.) 10,5o (4);
3.) 89s (8,2)
4.) Q4o (6,2)
5.) 88 (20+)
6.) A7s (20+)
7.) AKs (20+)

Tehát volt 4 játszható keze, abból is kettő határerset és három tuti dobás. De mindez a push-fold szakaszon kívül! Ha figyelembe vesszük, hogy a koma UTG-ből 8 fő ellen is ezt játszotta, akkor az esélyek ennek a töredékére (mondjuk ennek 0,1%-ára) jönne ki. Ebben a szituban még az AKs push sem indokolt szerintem.

Megnéztem preflop advisorral is (igaz, ezt fl holdemre fejlesztették, de azért ad némi felvilágosítást a lap erejéről így is)

1) fold
2) fold
3.) fold
4.) fold
5.) fold
6.) fold
7.) raise (de nem allin!)

Tehát pompás kozákos játékot láthattunk:
HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

Nem az a vicc, hogy ilyen szerencselovagok vannak, hanem az, hogy ezek majdnem mindig oroszajkúak. (Ennek a néplélektani okait is érdemes lenne vizsgálni - hajrá pszichológusok!)
És nyernek.

De min csodálkozunk? A II. világháborút is így nyerték meg! (HURRÁÁÁÁÁ)

Mi lehet ennek a titka?
Hogyan játsszunk ellenük?
Hogyan szoktassuk le róla?

Pl: kellene egy deal az összes értelmes játékos közt, hogy egy bizonyos - nagyon laza - laptartomány fölött mindenki megad, a tőle több zsetonosok pedig csukott szemmel megadnak.

Utána a bennmaradók elosztják a nyereséget , azzal, hogy a nyertes megad és dob.

Meglátás?

Utoljára módosítva: breakin'news által : 2013-03-01 14:42.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-01, 15:41
(#2)
Aladar0525 logója
Since: 11-08-04
Nekem mindig két dolog jut róluk eszembe.

Hogy lehet ilyen szerencséjük?
Nekem hogy nem lehet soha ilyen szerencsém?

Én értem hogy variancia, meg hogy a nagyobb stack sokkal rosszabb lapokkal is megadhat, de amikor az AA-at veri egy AQ két QQ-val akkor mindig eszembe jut hogy fordítva sose tudom lejavulni az AA-t.
Hogy van valami probléma ez egyértelmű (nem a stars-al).
Fel nem tudom fogni mit miért játszanak és sajnos a megoldás sincs a fejemben hogyan lehetne védekezni ellenük.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-01, 16:23
(#3)
Insane998 logója
Since: 10-04-29
Én szeretem őket, mert sokszor easy zseton, de ma én is összevontam a szemöldököm egy ukrán szénbányász (IQ alapján) ellen, amikor a TPTK-m ellen turnon callolta az allinem 3. párral, persze kapott a riveren a kickeréhez is egy párt.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-01, 17:13
(#4)
breakin'news logója
Idézet:
Insane998 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én szeretem őket, mert sokszor easy zseton, de ma én is összevontam a szemöldököm egy ukrán szénbányász (IQ alapján) ellen, amikor a TPTK-m ellen turnon callolta az allinem 3. párral, persze kapott a riveren a kickeréhez is egy párt.
Irígyellek!

Nekem valahogy nem akar jönni róluk az ízi zseton.
A játék második körében már előttem járnak tűzerőben, tehát nem adhatok meg, csak monsterrel. Azt meg 3-ból kétszer lemákolják. Az openben - legalábbis az első néhány szinten - 10-ből 9-szer.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-01, 17:14
(#5)
breakin'news logója
Idézet:
Insane998 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fölfedve műveletlenségem, megkérdezem:

mi az a TPTK?

Régi
Alapbeállítás
2013-03-01, 20:20
(#6)
Aladar0525 logója
Since: 11-08-04
Idézet:
breakin'news eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fölfedve műveletlenségem, megkérdezem:

mi az a TPTK?

Talán: Top Pár Top Kicker

Régi
Alapbeállítás
2013-03-01, 21:30
(#7)
Insane998 logója
Since: 10-04-29
Valóban top pár top kickerre gondoltam.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-03, 10:35
(#8)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Sziasztok!

Már nagyon sokat olvashattátok a kifakadásaimat az ilyen típusú jázékosokról.
Egyszerűen én még nem találtam meg egy ekkora szerencsefaktorral játszó analfabéták elleni játék csodafegyverét. Ha csak freerollokon borzolnák az idegeimet, akkor azt mondom teljesen mindegy max nem fogok annyit freerollozgatni.
Emlékszem a fricirics egyik mondatára, amikor azt mondta, hogy komoly büntetés lenne, ha az összegyűjtött FPP pontjait a napi 2-3 alkalommal megrendezésre kerülő 20FPP versenyen kellene eljátszania.
Annál rosszabb játék megy a 100K és a Open ligában. Hogy őszinte legyek nekem is néha büntetésnek számít ezeken a freerollokon elindulni. A mostani 250$ freeroll versenyt is hasonlóan éltem meg. Az a baj, hogy nem tudtam magam elidegeníteni attól az életveszélyes Bingo játéktól, ami az asztalomnál folyt. Amikor még volt 760 zsetonom inkább betettem az egészet és ki is írtam, hogy tudom, hogy kevés a JJ kézbe pár mert leesett a szín, és inkább kiesnék, mert csak felidegesítem magamat, annyit meg nem ér az egész versemy. Mert ha egy ilyen laza passzív callingstation megerősödik később sem fog változtatni a stílusán, ha ebből van egy asztalnál három akkor már inkább ki kell ülni és nem erőltetni, mert a 3 ból tuti egy lemákol!
Az oroszok ugyanezek. Ha egy van az asztalnál, azt még lehet kezelni, ha kettő talán még azt is, ha három vagy több onnantól a póker már inkább egy kicsapóshoz hasonló. Felejtsd el hogy ki tudod zárni! Bármilyen összefüggést is talál a floppon a riverig menni fog mint a Vörös hadsereg Berlinig.
Ott is ha nem jönnek szembe meg sem állnak Amerikáig.