Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

Szégyen, nem szégyen

Régi
Alapbeállítás
Szégyen, nem szégyen - 2013-02-26, 12:20
(#1)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Szégyen, nem szégyen néha elindukok ilyen, kapcsoódó, vagy egy közte lapokkal is (jobban szeretem persze, ha egyszíműek). Akkor kerül nálam szóba, ha az osztó a többieknek dolgozik, vagy ha az asztal többségénél lényegesen több zsetonom van.

Hogy ezúttal jól tettem az nem kérdés.
Fricirics egyik videójából tanultam, hogy néha játszani kell ilyesmivel is, hogy nehezebben lőhessék be, mid van. Ha csak AK-val játszol (egyszerűsítve), akkor kiblöffölhetnek, ha nincs a flopon, turnön A vagy K, így viszont te blöffölhetsz sz@r (468xx) boardon, mert már láttak 57s-sel nyerni...

http://www.boomplayer.com/hu/poker-h...592_3171F76C28

Nekem itt nem kellett blöffölnöm a végére. De végig bizonytalan voltam.

Top pár sz@r kisérővel, 9 out flop után, 13 out turn után. De neki lehetett volna kész sora, vagy erősebb húzója!

A játékosról viszont tudtam, hogy blöffölős fajta, egyszer végig callolta a J-magas boardon, flopon érkezett ász kísérős J-páromat. A gombon ültem, végig nyitottam, a végén visszatolt rám semmivel, megadtam. Innen tudom, hogy hazudós.

Nem szeretek ilyesmivel játszani, mert nagyon ingoványos végig a talaj... Jobban szeretem, ha magabiztos lehetek.

Kérdéseim:
Ezt szabad volt így megjátszani?
Mit csináltam jól?
Mit csináltam rosszul?

(Miközben a postot írom, olcsón indulhattam 89s-sel, megint megpróbáltam pozícióból (utánam két shortstack nit dobott). Megint érdemes volt, flöss draw-t floppoltam, 1BB nyitásokat kellett csak megadnom 2 utcán, riverre megjött a kismackó, a reraisemet a két gazdagember kifizette. De nem sikerült megboomolnom megint. A boomon egy egész másik leosztás jelent meg (így jártam tegnap az A pókerrel is), a leosztástörténetben pedig - nem értem miért - csak egy kezet látok, a bal fölső sarokban a "leosztás"-ra kattintva a nyilacska föl-le forog, de ugyanaz a leosztás marad. Erre van tipp?)

A boomról tudok megosztott handet törölni?

Várom a véleményeket és tanácsokat!

Régi
Alapbeállítás
2013-03-04, 15:04
(#2)
payac2 logója
Since: 10-02-11
Sziasztok!

Tegnap egy érdekes jelenségre lettem figyelmes,elindultam keso este a 1.10$ rebuy mtt-én ahol 60k volt garantálva.
Mivel itt az a lényeg h minél hamarabb stacket építsél,gyakorik az all in-ek a verseny korai szakaszában (kb elso 5-6 szint).
Nem ritka a A2-9 all in-ezok száma meg minden kézben párral betolok száma sem.
Sikerul rovid idon belul meg 3x-ni a stackem és csak figyeltem a játékot és a játékosokat várva a megjátszhato lapot.
Olyan leosztásoknak voltam tanúja h az hihetetlen,tobb mind 10 !!! koron át a kissebb kicker volt a nyero még 2-3 ellenféllel szemben is. Néhány példa h képben legyetek: A3 nyer vs A10 AQ
A7 nyer vs AK A9
55 nyer vs JJ
33 nyer vs AA
K7 nyer vs KQ AJ és még sorolhatnám.
Aztán én kaptam AK-t CO-on az elottem cselekvo aki már vagy 4x double rebuyolt all in ment a frissen vásárolt 6k-vel én persze megadtam,kis vak dob,nagyvak all in 18k-el azt is kiegészitettem (9k-m volt).
BB mutat KJs a másik A5
flop 10 9 3 turn 8 river 5
maradott 6k-m.
Pár leosztással késobb kaptam 88 utg all in 1.5k A8-al én SB megadom elottem mindenki dob a BB all in 9k-el kezében 44
flop KJ6 turn 9 river 4
Ahogy írtam ez ment tobb koron át a chat ablakban nagyban folyt a rohogés...
Gondolkodtam rebuyoljak-e de végul feladtam (400/ 800 szinten nem láttam értelmét),de tovább néztem az asztalt és semmi nem változott,továbbra is verve volt AA vs 10 10 a flopolt sort verte a full a riveren...
én meg azt hittem csak nekem van ijen balszerencsém az elmúlt pár héten,nos ennél az asztalnál mindenkinek az volt.
Meg értem ha mákolnak,no de folyamatosan? és nem ugyan az a játékos mákolt hanem mindig más.Mind1 volt h Orosz,Német,Brazil vagy Lengyel,mákolt itt mindenki. Az volt a nyero akinél a legkissebb ertéku lap volt
Ti hogy vagytok ezzel,mijen gyakran találkoztok ijjesmivel?

Régi
Alapbeállítás
2013-03-04, 16:01
(#3)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Persze rendszeresen van ilyen hogy elver a leggyengébb lap.
Sajnos nekem ritkán működik a dolog, inkább én az ilyen leosztásik szenvedő alanya szoktam lenni.
Pl most is amikor írom ezt a postot volt egy ilyen leosztásaom CO ban 22 BB előttem 80/160 vakoknál van előttem 2 limpelő a Button Sitout gondoltam ez egy tökéletes stack egy lopáshoz. Úgyhogy az egyszínű AhJh val betoltam azt a csekély zsetonkészletemet. A nagyvak megadta, és az egyik limpelő is megadta.
a Flopon Jc7h8s szivárvány a nagyvak passzol a limpelő pedig all-in megy a maradék 9000 zsetonjával. A nagyvak dob. Mutat egy tök semmi két fölé lapot KQo formában. Turn Qh river Tc
A Totál air lapjával bele a világba és jön azonnal a 6 outja. Még nekem is több lapom volt ellene nyerni a riveren, mint neki ezen a floppon.
De mostanában mindig ez van.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-04, 17:45
(#4)
Insane998 logója
Since: 10-04-29
"Persze rendszeresen van ilyen hogy elver a leggyengébb lap."

Nincs ebben semmi fura, PS maga adta közre, hogy a gyengébb lapokkal nagyobb százalékban nyernek.

Viccen kívül persze a képet árnyalja, hogy ezt az adatot az Amerikai Igazságügyi Minisztérium vizsgálódása okán dobták be a köztudatba, azt igazolandó, hogy a póker nem szerencsejáték, hanem a tudáson múlik ki nyer. Igaz azt sem titkolták, hogy ez csak magasabb téteken, és bizonyos feltételek mellett igaz.

Utoljára módosítva: Insane998 által : 2013-03-04 17:48.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-04, 18:10
(#5)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Idézet:
Insane998 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
"Persze rendszeresen van ilyen hogy elver a leggyengébb lap."

Nincs ebben semmi fura, PS maga adta közre, hogy a gyengébb lapokkal nagyobb százalékban nyernek.

Viccen kívül persze a képet árnyalja, hogy ezt az adatot az Amerikai Igazságügyi Minisztérium vizsgálódása okán dobták be a köztudatba, azt igazolandó, hogy a póker nem szerencsejáték, hanem a tudáson múlik ki nyer. Igaz azt sem titkolták, hogy ez csak magasabb téteken, és bizonyos feltételek mellett igaz.
A legtöbb esteben ha eljutunk a mutatásig közel sem azok a százalékok érvényesek, mint az alap helyzetekben.
Minnél magasabb téten sikerül játszani úgy csökken ez a lucky faktor.
Sajnos a micro és alacsony téten ez akár 30% feletti is lehet.
Ez annyit jelent, hogy minden harmadik leosztást rosszabb lappal nyerik meg.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-04, 20:19
(#6)
payac2 logója
Since: 10-02-11
Ezzel mindennel tisztában vagyok.
Nekem az utott szemet hogy ez zsinorban folyt végig!
Ha kozben 2-3x nyer az AK vagy QQ például akkor nem tunt volna fel.