Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

Pipogyaság vagy biztonság?

Régi
Alapbeállítás
Pipogyaság vagy biztonság? - 2013-02-23, 20:35
(#1)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Skacok, van egy nagy dilemmám!

Regetegszer fordul elő velem az alábbihoz hasonló szitu, és kiváncsi vagyok a tapasztaltabb játékosok véleményére.

Előzetesként: a probléma lényege, hogy erős, de az adott boardaon távolról sem nuts kezekkel nem tudom kihúzni a maximumot a lapokból, mert biztonságra törekszem, és csapdától tartok.

Tehát a leosztás:

PokerStars leosztás #94520104182: Verseny #681830174, Freeroll holdem no limit -.
szint III (40/80) - 2013/02/23 19:23:51 CET [2013/02/23 13:23:51 ET]
Asztal '681830174 697' 9-max #8. helyen van az osztókorong
1 szék: krouppyy (1230 zseton) kiült
2 szék: buben1980 (3320 zseton)
3 szék: pokchill (1540 zseton)
4 szék: okiba1967 (1450 zseton)
5 szék: boozie (4810 zseton)
6 szék: breakin'news (1170 zseton)
7 szék: Semras (2660 zseton)
8 szék: NinTia (5660 zseton)
9 szék: MARKOV1119 (800 zseton) kiült
MARKOV1119: berakja a kisvakot 40
krouppyy: berakja a nagyvakot 80
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott breakin'news [4h 2h]
buben1980: dob
pokchill: dob
okiba1967: megad 80
boozie: dob
breakin'news: emelennyit: 80 eddig: 160
Semras: dob
NinTia: dob
MARKOV1119: dob
krouppyy: dob
okiba1967: megad 80
*** FLOP *** [Qd Th 9h]
okiba1967: nyit 80
breakin'news: megad 80
*** TURN *** [Qd Th 9h] [Ah]
okiba1967: nyit 160
breakin'news: emelennyit: 160 eddig: 320
NinTia kiült
okiba1967: megad 160
*** RIVER *** [Qd Th 9h Ah] [6d]
okiba1967: nyit 80
breakin'news: megad 80
*** MUTATÁS ***
okiba1967: mutat [Ts Ad] (ász és tízes két pár)
breakin'news: mutat [4h 2h] (flöss, ász magas)
breakin'news nyereménye 1400 a potból

Magyarázat:
Az erősebb játszópajtások itt már ismertek annyira, hogy tudják, - legalábbis ebben a szakaszban - feszses vagyok, mint a zongorahúr (Bár ez az indulás nem ezt mutatja, de ez volt tán a második megjátszott kezem, az elsőt flop után dobtam. Olcsón akartam flösst floppolni, ha str fl jön, esetleg még kopaszthatok is - néha megpróbálom az ilyen kezeket is), ezért elég volt minbetelni, hogy csak kevés megadó legyen, ráadásul nekem így olcsóbb volt a flop.
Flop után:
A gyönge ellenfél szerencsére megengedte, hogy olcsón nézzem meg a turnt is. Sima minbetre sima megadás. Mondjuk itt okiba kicsit mulya volt, mert erősebb nyitásra valszeg dobok (esély/potodds kalkuláció), de most nem az ő játéka a kérdés.
Turn:
Megjött a kismackó. Itt két fő szempontom volt: (1.) dagasztani az esetleges nyereséget ászos kezek ellen, (2.) de azért mértékkel - potkontroll (erősebb, esetleg később kiegészülő egylapos flösstől tartva).
RIVER UTÁN - ÉS EZ A KÉRDÉS LÉNYEGE
Itt már nem lehetséges se full, se str fl, semmi, ami jobb nálam, csak az erősebb flöss verhet meg.
Én minbetre a sima megadás opciót választottam.
Pedig a kétpárjával esetleg kopaszthattam volna, ha allin megyek. Én viszont attól tartottam, hogy a minbettel valami bazi flösst leplez, bármilyen emelésre allin tesz, és akkor azt már én nem tudom megadni. Ezért megelégedtem a kevesebbel. A nem allin emelés a részemről ezért szóba sem jöhet, szerintem.
Tehát az én logikámmal itt call vagy allin. Nincs más megoldás, az erősebbel szemben pedig a kiesést nem mertem kockáztatni.
Ez pipogyaság?
Hogy kellet volna megjátszani?
Máshogy?
Sehogy?
Vagy jól csináltam?

A kérdés nemcsak erre a leosztásra vonatkozik. Az embernek ritkán van nutsa, ha pedig nincs, akkor az utolsó utcán rengetegszer kerülök ilyen helyzetbe.
Nem akarom (és nem is merem) megadni a lehetőséget, hogy egy reraise-szel elbizonytalanítson, sőt, esetleg eldobassa a nyerő lapot.
Nem csak minbetre, de passzra is sokszor így - passzal - reagálok, és még kevesebbet nyerek.
Ez hiba?

Segítség!!!!

Régi
Alapbeállítás
2013-02-24, 22:39
(#2)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Mostmár belátom, hogy nagyon rossz a példa. Legyen inkább ezek valamelyike:

KK-val ülsz.

Board:
[JQ2][9][K]
vagy
[XcYcZb][Kc][Pb],

ahol X,Y,Z,P akármilyen lap 2-A-ig, kivéve K, és
c=clubs, b=bármely szín, kivéve c.

De lehetne a kezed:
[KcAs]

Board:
[2c5c7c][10c][Qc]

Mindegy hogyan, ketten vagy többen eljuttok az utolsó utcáig. Még minden játékban lévő jtékos előtt van zseton. Vagyis: van mit elnyerni, van mit elveszteni, ha kiszállsz esetleg, van miből folytatni, tehát - még ha csupán hipotetikusan is - áll a dobás opció is.

Az ellenfél előtted kicsit hív, esetleg passzol.

Ekkor mi a teendő?

1.) Check/call - csapdától tartva? (Én rendszerint ezt választom, mert már sokszor égettem meg magam - de ezzel sokszor nagyon sokat hagyok benne a partiban)
2.) Raise - kockáztatva egy reraise allin (szerintem) megadhatatlan hívást?
3.) Allin - hadd fájjon az ő feje? (De mogyoróval nem fog neki fájni!!! Sőt, épp ezt akarta! Végül aztán mégis az enyém fáj kiesve, vagy elszegényedve "vakeledelként"...)

A betek, raise-ek mérete mindegy, a lényag a végső döntéshelyzet.

Szóval????????