Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

77 BU (~15BB stack) vs MP min. raise (FT közelben)

Régi
Alapbeállítás
77 BU (~15BB stack) vs MP min. raise (FT közelben) - 2012-01-26, 00:07
(#1)
JrMontana08 logója
Since: 10-02-09
$2,75 nevezési díjú verseny, $7500 GTD: 7 óra játék után márcsak 13-an vagyunk játékban, én a 10. helyen állok. Közel a final table.

Az ellenfélről 79 leosztás után: VPIP: 23 PFR: 18 és Fold to 3bet preflop: 67%

Régi
Alapbeállítás
2012-01-26, 09:40
(#2)
mélabéla logója
Since: 11-12-13
ChromeStar
Hát, itt lehet dobni kellett volna, esetleg tartani, aztán várni a hetest? De az se az igazi, mert nyilván ketten lesztek.

Már csak azért sem jó az alin, mert valószínű megtartja, és az legjobb esetben is 50-50, nyilván jó lapja van.

Régi
Alapbeállítás
2012-11-14, 18:24
(#3)
adambarttt logója
Since: 11-02-19
talán a call jobb lett volna pre flop, habár a push sem annyira rossz, nagy szerencsétlenség hogy pont egyel nagyobb párba futsz bele, de a lényeg hogy te vitted handet

Régi
Alapbeállítás
2012-11-15, 10:30
(#4)
sheld0r logója
Since: 11-11-09
(Administrator)
Persze, ezek olyan szituációk ahol nem igazán tudsz mit csinálni, szerintem ettől függetlenül jól játszottad!

Régi
Alapbeállítás
2012-11-23, 19:56
(#5)
ahati1979 logója
Since: 12-11-18
Szerintem a ilyen szituációban csak a Fold és csak a Allin johet szóba.A 77 nagyon határeset de ennek ellenére a ilyen szituáció nagyon sokszor elofordul és tobben vannak akik allint mennek mint akik dobnának.Én azért 7 óra játék után dobtam volna a 77-et .Mégis jobb betolni mindent elsonek.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-04, 21:08
(#6)
szkub05 logója
Since: 12-09-20
BronzeStar
Idézet:
ahati1979 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem a ilyen szituációban csak a Fold és csak a Allin johet szóba.A 77 nagyon határeset de ennek ellenére a ilyen szituáció nagyon sokszor elofordul és tobben vannak akik allint mennek mint akik dobnának.Én azért 7 óra játék után dobtam volna a 77-et .Mégis jobb betolni mindent elsonek.
egyetértek

Régi
Alapbeállítás
2013-02-12, 14:30
(#7)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Szerintem legközelebb inkább dobd el hokiütőket! Akkor játszhatsz még egy kicsit.

Félre a tréfát: A bet nem volt olyan meredek, hogy ne adhasd meg.
Szerintem a call lett volna a legjobb megoldás. Főleg, mivel a nagymedve ellen játszottál. Akkor szépen megnéztétek volna flopot. Két fölélappal még a sorhúzóval sem biztos, hogy mer nyitni, ha pedig nyit megint mondjuk 50-et, akkor akár rá is emelhetsz - két szín, két fölélap, soresély...

Vagy allin megy, és neked könnyű dobás (az érvrendszer ugyanaz).

Így buktál, és kiestél.
Úgy vagy nyertél vagy buktál volna, de nem a teljes sztekkedet, és végül jó eséllyel odaülhettél volna döntő asztalhoz is.

Különben lehet hogy nagyon "iskolás hivatkozás", de a pókersuli cikkeiben azt írják a buborékról, hogy dobd el még az ászokat is.
Igaz, te itt már fizetős helyen voltál, ha jól számolom, de ha csak eggyel később esel ki, már az is nyom a latban ezen a szinten - gondolom. A döntő asztal kérdése meg szerintem majdnem olyan, mint a buborék...

Régi
Alapbeállítás
2013-02-13, 15:48
(#8)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Szia!
Én nem olvastam el direkt a kommenteket addig, míg ezt nem postolom így talán nem befolyásol semmi a kommentelésemben.
Viszont ha valakit ismételek, akkor ez nem direkt volt!

Először is gratulálok az eredményedhez!

Most akkor nézzük a leosztást!
Az első és számomra a legfontosabb info a stackek mérete.
Ha jól láttam akkor közel 40 BB volt előtte, míg nálad kb 15BB

A statisztikák, miket mutattál eléggé feszes játékosra aki egy visszaemelés esetén azért magas 67% dobási hajlandóságot mutat. Ez annyi jelent hogy 3 emeléséből 2 szer úgy el lehet tőle vinni a kasszát, hogy lazán nyerhettél volna mutatás nélkül.

Annak az esélye hogy magasabb párja lehessen valakinek a Gordon elv szerint 7x 3 /2= 10,5% volt.
A többi esetben Általában Coinflippet játszhattál volna.
Ebből a 15 BB stackből ha csak megadsz könnyen lehetett volna egy 3 résztvevős parti mivel csak egy 2BB emelés volt. Ott még kevesebbet tudott vona egy 77 pár.

Egy Mini 3 bet sem vezetett volna eredményre a te stackedből, mert a 88 párral inkább rád tolta volna egy 4 bettel. Mondjuk egy Mini 3 bet könnyen takart volna Monster lapot, és talán tudtál volna dobatni.
De ezen a floppon szerintem a 3 párral lyuksorral max a riverre való feljövetellel lehetett volna dobatni,ha addig elpasszoljátok!

A statjai alapján szerintem teljesen jó volt a Push!

Régi
Alapbeállítás
2013-02-14, 17:59
(#9)
erdeisoni logója
Since: 12-11-12
Én azt gondolom, hogy dobni kellett volna a heteseket. Persze 7 óra játék után másként látja az ember. Valószínű én is betoltam volna, pedig nem jó döntés(szerintem).

Régi
Alapbeállítás
2013-02-14, 18:57
(#10)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Szerintem meg ekkora stackből ilyen lapokat ilyen mutatók mellett nem lehet eldobni!
Ha folyamatosan eldobálod egy mini emelésre a párjaidat pozícióból, akkor soha nem fogsz oda érni egy versenyen sem a FT re vagy az első helyek egyikére. Be kell vállalni! Én bármikor feláldozok 4-5 13. helyet, hogy egyszer behúzzak egy versenyt vagy a HU ig jussak. Márcsak a kifizetési struktúra miatt is,
Mivel 4-5 13. hely a legtöbb versenyen kb a tizedét hozza összesen mint egy ilyen verseny TOP 3 helye.