Home / Community / Fórum / Általános témák / Általános fórumtémák /

Segédprogramok, Holdem manager, stb

Régi
Segédprogramok, Holdem manager, stb - 2013-02-13, 14:42
(#1)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Sziasztok!
Őskövületnek számítok! Most ismerkedem a Holdem Manager2 segédprogrammal!

Sokáig nem használtam segédprogramokat online sem, mert nem tartottam olyan fontosnak, és úgy éreztem, hogy a fejlődésem útjába állhat. Élőben és online is aktív játékosnak, és rerdményes játékosnak tartom magamat.

Ezt az elgondolásomat tartom is, hogy a teljesen kezdő játékosok ne használjanak segédprogramokat, mert akkor csak ellustulnak, és ez a játékra szánt tanulás rovására mehet!

Keresgettem olyan topicot, itt az intellipokeren, ami kimondottan a Hold Em manager programmal kapcsolatos, vagy éppen a hozá megvásárolható ingyenes, vagy éppen fizetős kiegészítő programokkal foglakozik. Sajnos nem találtam, viszont fontosnak tartom azt, hogy beszéljünk róla.
Így készítettem egy topicot, ami ezzel a témával fogalkozik, remélem sokan csatlakoznak, és majd szólnak hozzá. Lehet majd eszmét cserélni, tapasztalatokat megosztani, ki miként használja, milyen beállításokat tart fontosnak. trükkök a beállításhoz stb.

Hozzá kell tenni azt, hogy én a neten magyar nyelvű oktató videót pl nem találtam így az angol nyelvű anaygokból és különböző fórumok postjaiból szemezgettem össze a tudásomat, és ez alapján sikerült már több Hálózatra is beállítani a HM2 próba verzióját. Így működik itt a starson, és a Full Tilten is!
A dolog hátulütője mondjuk csak annyi volt, hogy át kellett állítanom a nyelvet angolra, és az első napon nem találta a Nick nevemet sem a PS en sem a Full tilten. De ez megoldódott és mostmár rendesen működik.

Már ismeren nagyjából a legfontosabb beállításokat, és már kezdem érteni, és értelmezni azt a sok információs halmazt, amit egy ilyen segédprogram nyújthat. Remélem a hamartosan elindított sit n go grindom esetében nagy segítséget fog nyújtani hosszabb távon.
Ti miként használjátok ezeket a segédprogramokat?

Régi
Alapbeállítás
2013-02-13, 17:58
(#2)
payac2 logója
Since: 10-02-11
Szia MassaTG,

én például nagy hasznát veszem a vaklopásnál sziklák ellen,vagy az eros lapok megjátszásánál a halak ellen floppon.Eddig hasznosnak bizonyult azt a pár mákolást leszámítva amit elszenvedtem a kisseb kickerektol riveren.

Nekem az Expanded-re van beállítva a HUD és tobbnyire csak MTT-ket játszom,erre ez a beállítás nekem a legmegfelelobb mivel h mindent tartalmaz amit egy versenyen jo tudni az ellenfelekrol (VPIP / PFR / STEAL / 3BET / POST FLOP AGRESS / FLOP C BET / FLOP FOLD to CB / WTSD%

Enélkul nagyon nehéz lenne egyszerre tobb (akár 4-5) MTT-én játszani. De azért ezeket az adatokat sem lehet szentírásnak venni mert csak az esélyed novelik a jo dontésre de nem biztosítsák azt (variancia stb.).

1 példa a 100-bol :játszottam 1 handet egy hal ellen akinek 64 VPIP-je volt 84 handbol 60-asFL C BET-je és 0-ás!!! FLOPP FOLD to CB-je.
Vakok 300/600 elottem 18BB elotte 34BB
Nálam KQs BB-on o UTG emelt preflopp 3BB-ot,megadtam mert csak 2 maradtunk. Flopp 7 4 K szivárvány emeltem 4BB -megadta turn K all in mentem 11 BB-kal megadta és mutat KJ,megorultem hogy most megfogtam erre a river J Nos ijen a halak szerencsélye,ezt muvelte már fél orán keresztul-csak mákolt.

bocs hogy ez nem ide tartozik (kézelemzés tudom) de le kellet írnom.

Meg még 1 nagyon jo dolog van a HM2-ben,hogy mutassa a zárt lapokat az ellenfélnél ha végig vitte a handet és vesztésnél nem mutat,de neked a HM megmutassa mivel játszott-ez nagy elony!

Régi
Alapbeállítás
2013-02-14, 10:10
(#3)
MassaTG logója
Mint mondottam eléggé Fish vagyok ebben a témában!
Első körben egy átállított Harrington Basic az amit használok itt a saját szájam íze szerint színkódoltam, de majd mindenképpen körbenézek, hogy melyek azok a ténylegesen fontos infók a számomra ami alapján megcsinálom majd a végső beállítást.
Még egyenlőre csak úgy vagyunk egymással, mint a vakrandin összeboronált pár.
Ismerkedünk, tapogatózunk. Néha még egy pár session le szokott Fishezni!
De utánna ezt vissza szokta vonni, és beáll LAG vagy TAG jelölésre.
Szerintem majd később fog nagy segítséget nyújtani, mikor majd tolom a Fifty Grindot! Magasabb téten a fele mezőny állandó.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-14, 14:04
(#4)
payac2 logója
Since: 10-02-11
Biztos vagyok benne hogy belejossz,pár nap kérdése az egész és Fifty-n biztos nagy hasznát veszed ha a mezony fele allando.Ebbol kiiundulva 1 hét után tobb száz leosztásod statisztikája lessz a mezony felérol
Sok sikert,udv

Régi
Alapbeállítás
2013-02-16, 11:28
(#5)
MassaTG logója
Az elmúlt pár nap tapasztalata a Hold Em manager programmal.
Nagyon sokat tanultam és már megtanultam egy pár beállítást is és a legtöbb oldalon sikerült a beállítása is, de még nem tökéletes.
vannak még olyan infók amiket majd meg kell tanulni elhelyezni, és beállítani.
Mostanában sok olyan versenyt toltam, ahol a sit outok miatt egy pár stat teljesen felborult, és toltam egy pár 4 max 6 max sit na gót is ahol a magas VPIP miatt a besorolásom lazán Fish!
De később biztos változni fog.
Ha vannak nehezebb helyzetek segít azért az aktív játékosok esetében a plussz info. Sokszor csak olyan leosztásokra figyelünk oda amiben játszunk, de a HM mindig figyel!
szerintetek mennyi az a mennyiségű leosztás, ami alapján eléggé pontos képet kaphatunk az ellenfél stílusáról?

Régi
Alapbeállítás
2013-02-16, 13:33
(#6)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Minimum 2-3-400. Néhány adatnál elég 50-100 leosztás, de általánosságban minimum több száz, ami azért folyamatos játéknál előbb utóbb összejön. Azt nem tudom, lehet-e állítani, hogy ugye mindenki javul, módosít a játékán, így több ezer leosztásnál lehet, hogy az utolsó 2000 már más, mint az előző 3000 és hogy ezt ő súlyozza-e.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-16, 13:59
(#7)
MassaTG logója
Idézet:
craslorg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minimum 2-3-400. Néhány adatnál elég 50-100 leosztás, de általánosságban minimum több száz, ami azért folyamatos játéknál előbb utóbb összejön. Azt nem tudom, lehet-e állítani, hogy ugye mindenki javul, módosít a játékán, így több ezer leosztásnál lehet, hogy az utolsó 2000 már más, mint az előző 3000 és hogy ezt ő súlyozza-e.
Igen ez így igaz!

legalább is a legtöbb játékos javul...
És találtam egy olyan beállítást ahol meg tudom néztni azt hogy csak az utolsó 250 vagy 500 handet vegye figyelembe. De ezt már nem a Pop up beállításoknál találtam meg, hanem egy másik menüben.

Most gondolkozom hogy kipróbálom a Ninja programot is mellette. Ti használjátok ezt a progit?
Vagy van olyan program amit futtattok a HM mellé?

Régi
Alapbeállítás
2013-02-18, 11:15
(#8)
pappivan logója
Since: 12-11-18
sziasztok.
én is letöltöttem, sajnos eredeti verzióra nem futja, így csak crackelt verzióm van (hm2).
biztos h ha többet utánaolvasnék jájönnék de egy nagyon alapvető dolog nem stimmel.
Nem tudom hozzáadni a pokerstarsos accountom. ( azt írja ki h no current player, de nem is tudom h hol adam hozzá.
Előre is köszi, és még mielött valaki nekem esne h kezdő vagyok és stb. , ledfőképpen sajár magam elemzésére szeretnèm használni.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-18, 11:17
(#9)
pappivan logója
Since: 12-11-18
Bocsánat a helyesírásom miatt!!
Telefonról írtam.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-18, 12:02
(#10)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Egyrész a crackelt verziókkal mindig is gond volt. Régen én is próbálkoztam vele, mikor keresgéltem, de nem nagyon akadt működni, így mindenképp érdemes egy eredetit beszerezni, ami ráadásul 30 napig ingyen használható. Emellett a pokerstarsban a handek mentésének a nyelvét angolra kell állítani. Accountot meg nem kell hozzáadni, mert a jó verzió automatikusan integrálja. Ha külön hozzá kell adni és mégse sikerül, akkor ez a crackelés eredménye is lehet.