Régi
Alapbeállítás
szoftver - 2013-02-04, 16:08
(#1)
beriberi69 logója
Since: 12-01-12
Sziasztok
Valaki használ valamilyen póker szoftvert?
Melyiket érdemes letölteni, esetleg megvenni?

Régi
Alapbeállítás
2013-02-04, 18:32
(#2)
SIR8101 logója
Since: 11-05-08
BronzeStar
szia beriberi!

Holdem Manager vagy Pokertracker.

Pokertrackernek van 30 napos free verziója HM-nek nem tudom.
Érdemes megpróbálni jó kis program

Régi
Alapbeállítás
2013-02-04, 18:47
(#3)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
A HM is használható 30 napig ingyenesen.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-04, 22:31
(#4)
tmaster44 logója
Since: 12-11-02
ha több asztalon akarsz játszani, ott a "tableninja" birja megkönnyiteni a dolgod

Régi
Alapbeállítás
manuális megoldás - 2013-03-28, 12:58
(#5)
Villon.hu logója
Since: 13-03-22
Sziasztok!

Most kezdtem bele a pókerezésbe és elég hamar leesett, hogy sokkal könnyebb dolgom volna, ha tudnám pontosan követni a teljesítményem alakulását.
Na mármost, épp a tanulópénzem elvesztésén vagyok. Nem érzem időszerűnek, hogy 100$-ért licenszt vásároljak. Tudom, hogy ha komolyan gondolom, idővel "muszáj" lesz, meg meg is kell tanulni használni egy jó famulus szoftvert, de addig libre office.

A kérdésem az, hogy mik az alapvetően fontos statisztikák, amiket érdemes követnem. (pl. $/óra biztos fontos.) Milyen oszlopokat csináljak, egy napi teljesítményem kiértékeléséhez (cash game)?
Úgy gondoltam, minden munkalap egy hónap volna. Sorokban a napok. oszlopokban az egyes statok. Most van:
  • megjátszott $
  • asztalok száma
  • ráfordított idő
  • $/h
  • profit
  • kivett összeg/betett összeg %-os eredmény

Minden segítséget hálásan köszönök!

Régi
Alapbeállítás
2013-03-28, 14:01
(#6)
kispusso logója
Since: 12-02-03
Szia Villon.
Mivel nem tudni mekkora őszeget milyen téten játszottál el,mint tanuló pénz,errős a gyanum hogy a bankrollmenedzsmentel kellene előszőr foglalkozni.Ehez találsz némi utmutatot,a tanfolyamok,kőzőtt.Jó lenne azt is leirnod milyen asztalókon szoktál milyen téten játszani.Igy akkár olyan válaszokat is tudnának adni amelyekben leirnák,mekorra tőkére van szükséged hozzá és hol érdemes visszább lépni egy szintett.Ha nem erre a válaszra számitottál,elnézést kérek.De azal hogy azt irtad hogy a tanuló pénzed veszted el ép,én ugy gondolom,tanulásnak,és jó bankrolmenedzsmentnek nagyobb hasznát vennéd.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-29, 02:24
(#7)
Villon.hu logója
Igaz is, köszönöm.
Szóval 0.01 $/0.02 $ asztalokon játszom. Nem vesztettem sokat eddig. A fenti inkább afféle fordulat volt.
Tegnap 11 és fél dollárt mozgattam meg és -1 $-on zártam.
A végére volt asztal, ahonnan 137%-on szálltam ki. (yeee) Talán, ha 3 dodót vesztettem eddig mindösszesen, van még 41.
A tananyagokat elolvastam, az alap- és a haladó vizsgát is letettem. 1.6-tal ülök be az asztalokhoz. Általában egyszerre 3 asztalon játszom, hogy történjenek a dolgok. Ez tényleg fagyi pénz. Úgy tekintem, hogy amit esetleg elvesztek, azon voltaképpen tudást vásárolok még.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-29, 10:50
(#8)
kispusso logója
Szia Villon.
Egy nagyon egyszerü őkőlszabályal kezdem.Nagyvak x 20 x 60.Igy kapod meg mekora poker tőkére van szükséged,készpénzes asztalokná.Ha egyel feljebb akarsz lépni akkor ezel az egyenletel tudod kiszámolni meg teheted-e.Nagyvak x 20 x 25 ez pedig anak a képlete mikor kell már biztos vissza lépni.MTT versenyekre poker tőkédnek 1-max 2%-át kockáztasd.Egy megélhetési poker játékosnak 5000 nagyvakot kell havonta termelnie készpénzes asztaloknál.MTT NL hold'em versenyeken padig 4szeres megtérülésel számolnak.Bár ez verseny fajtáktol függ.Cél kitüzésnek nem rosz.Remélem ha valami butaságot irtam valaki kijavit.Remélem tudtam segiteni.

Utoljára módosítva: kispusso által : 2013-03-29 11:07.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-29, 11:06
(#9)
kispusso logója
Idézet:
Villon.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Most kezdtem bele a pókerezésbe és elég hamar leesett, hogy sokkal könnyebb dolgom volna, ha tudnám pontosan követni a teljesítményem alakulását.
Na mármost, épp a tanulópénzem elvesztésén vagyok. Nem érzem időszerűnek, hogy 100$-ért licenszt vásároljak. Tudom, hogy ha komolyan gondolom, idővel "muszáj" lesz, meg meg is kell tanulni használni egy jó famulus szoftvert, de addig libre office.

A kérdésem az, hogy mik az alapvetően fontos statisztikák, amiket érdemes követnem. (pl. $/óra biztos fontos.) Milyen oszlopokat csináljak, egy napi teljesítményem kiértékeléséhez (cash game)?
Úgy gondoltam, minden munkalap egy hónap volna. Sorokban a napok. oszlopokban az egyes statok. Most van:
  • megjátszott $
  • asztalok száma
  • ráfordított idő
  • $/h
  • profit
  • kivett összeg/betett összeg %-os eredmény

Minden segítséget hálásan köszönök!
Az itt felsorolt statisztikákat egyelőre arra használd,hogy ki tud számolni milyen asztaloknál éri meg jobban játszanod.Pl:no limit és fix limit asztaloknál külön vezesd egyenlőre,és tudni fogod hol termelsz nyereséget.Igy tudni fogod azt is hol milyen ingadozásal kell számolnod és az szerint hozhatod meg a döntésedet melyik asztalokat választod.
Sok sikert,és pluszos értékeket.

Régi
Alapbeállítás
2013-03-29, 15:35
(#10)
Villon.hu logója
Köszönöm a pontos választ!

Csak ellenőrzés végett, hogy jól értem e:

- A 0,02 / 0,05 -ös asztalhoz akkor üljek, ha már van 60 dollárom.
- Ha pl. $1.000,- a megcélzott havi bevétel, ahhoz 0,1 / 0,2 asztalokon kell játszani? (0,2 x 5000 = 1000)
- A fentihez pedig asztalonként 0,2 x 20 x 60 = $240-ra van szükség.

Utoljára módosítva: Villon.hu által : 2013-03-29 15:37.