Régi
Alapbeállítás
bubi pár - 2013-01-22, 00:35
(#1)
mocsok02 logója
Since: 13-01-20
BronzeStar
A legtöbb esetben kikapok J-J vel!Félek is tőle most már!hogyan érdemes megjátszani?

Régi
Alapbeállítás
2013-01-22, 18:20
(#2)
siimid logója
Since: 12-12-15
attól függ, hogy hány nagyvakod van, mert 10-15 bb-al simán allin mehetsz viszont 30-40 bb-al nem.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-12, 13:56
(#3)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Idézet:
siimid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
attól függ, hogy hány nagyvakod van, mert 10-15 bb-al simán allin mehetsz viszont 30-40 bb-al nem.
Jó. És akkor (30-40 BB-vel) mi?
Preflop dobás? 3bet > reraise > dobás? Check/call > minbet,3bet > call/dobás? Check/call > nagy bet/allin > dobás?.

És 100-200 BB-vel?
a) shotstack-ek ellen
b) komoly vetélytárs ellen

Szóval a kérdés jó, és nem olyan egyszerű. Ugyanez vonatkozik a QQ-ra is (ezerszer* estem ki vele), sőt a KK-ra is (850-szer* estem ki vele).

(* = a számok jelképesek )

És az AA is csak annyiban különbözik, hogy azt legalább sima egy pár nem tudja megverni.
Tehát azzal nem nagyon érdemes nézegetni a flopot, mert csak azt láthatod, hogy melyik kétpárok vagy szettek, esetleg sorok, fössök vernének meg. De mire ez kiderül, már úgyis nagyon drága a meccs, szóval jobb a preflop allin.

Összegezve: örülnék, ha kérdéshez másnak is lenne hozzáfűznivalója!

Köszi!

Régi
Alapbeállítás
2013-02-14, 14:09
(#4)
erdeisoni logója
Since: 12-11-12
Ez jó kérdés, a kieséseim 90%a AA ,KK, QQ, JJ, AK, de ahogy látom az asztaloknál, mások is így búcsúznak. Nagyon sokan rögtön all in tolják a nagy lapokat, ez szerintem nem jó, persze 10BB környékén már kötelező, de ha nem muszáj én 3BBt emelek megvárom a reakciókat, ha vissza emelnek nagyon óvatossá válok, ha a stackem 1/3 birja mindenképp floppot nézek, ha nem talált és magasabb lap is van akkor nagy hívásra dobok, bár milyen szomorú is. Persze kérdés, hogy ki hívott. Lehet, hogy nagyon feszes vagyok, de azt tapasztaltam, ha lazán all in tolom a jobb lapokat nagyon sokat bukok. Persze van hogy a szemét lapra is all in kell menni, de az nem ez a probléma. Azt gondolom mindig az adott leosztás határozza meg, hogyan játszd meg a lapod. Én minden nagy lapot úgy játszok, hogy az az utolsó partim a versenyen. Ez lehet, hogy nem volt érthető. Kész vagyok all in menni, de nem minden áron.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-15, 07:52
(#5)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Nem csak attól függ, hány BB-d van, de az se derül ki, hogy MTT, S&G vagy CG, amit te favorizálsz. Utolsó esetben én fixen emelek, ha előttem csak limpeltek vagy első beszálló vagyok. Ha előttem emeltek, akor a játékosról alkotott infók már segítenek. Ha tudom, hogy csak flopot akar mindennel nézni, lazán visszatolom, főleg ha kicsit emel. Ha viszont feszes játékos, akkor inkább csak call és majd flopon megnézem, mit csinál.
S&G és MTT esetén viszont sokkal inkább függ a helyzetedtől, vakszámtól, ellenfelek vakszámától. Ha az asztalnál erős chipleader vagyok, akkor AllIn. Arányában sokat nem bukok, de tökéletes vaklopásra, ha viszont én állok gyengén, akkor előjön a Push-fold helyzet, meg persze az, mit tudok a többiekről. Buborék esetén ha erősködnek többen, inkább dobom, ha nincs erősködés, akkor fizettetek velük, akkor úgyis sokan befeszülnek és tényleg csak monsterekkel szállnak be.
Ez az én véleményem. Bármilyen hasonlóság a jó játékhoz vagy más véleményéhez csak a véletlen műve.

Régi
Alapbeállítás
csjucika - 2013-02-15, 10:34
(#6)
csjucika logója
Since: 12-01-19
Sziasztok kérdésem lenne ,hibás döntés volt megadni az alint.?Thor végig blöff,agressziv játékos,már csak 3 an voltunk.
1 szék: sofi*401 (142508 zseton)
3 szék: Thor_077 (74742 zseton)
4 szék: csjucika (55250 zseton)
sofi*401: berakja az antét 400
Thor_077: berakja az antét 400
csjucika: berakja az antét 400
sofi*401: berakja a kisvakot 2000
Thor_077: berakja a nagyvakot 4000
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott csjucika [6h As]
csjucika: emelennyit: 4000 eddig: 8000
sofi*401: dob
Thor_077: emelennyit: 66342 eddig: 74342 és allin van
csjucika: megad 46850 és allin van
Meg nem adott tét (19492) visszajuttatva neki: Thor_077
*** FLOP *** [4c Kd Jd]
*** TURN *** [4c Kd Jd] [2s]
*** RIVER *** [4c Kd Jd 2s] [Ks]
*** MUTATÁS ***
Thor_077: mutat [Ad Js] (király és bubi két pár)
csjucika: mutat [6h As] (király pár)
Thor_077 nyereménye 112900 a potból
csjucika 3.. lett a versenyen, nyereménye 70.85 $.
*** ÖSSZEGZÉS ***
Teljes pot 112900 | jutalék 0
Asztal [4c Kd Jd 2s Ks]
1 szék: sofi*401 (kisvak) dobta ez előtt: flop
3 szék: Thor_077 (nagyvak) keze [Ad Js] és nyert, (112900) lapja: király és bubi két pár
4 szék: csjucika (osztó) keze [6h As] és veszített, lapja: király pár

Régi
Alapbeállítás
2013-02-21, 16:28
(#7)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Idézet:
erdeisoni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez jó kérdés, a kieséseim 90%a AA ,KK, QQ, JJ, AK, de ahogy látom az asztaloknál, mások is így búcsúznak. Nagyon sokan rögtön all in tolják a nagy lapokat, ez szerintem nem jó, persze 10BB környékén már kötelező, de ha nem muszáj én 3BBt emelek megvárom a reakciókat, ha vissza emelnek nagyon óvatossá válok, ha a stackem 1/3 birja mindenképp floppot nézek, ha nem talált és magasabb lap is van akkor nagy hívásra dobok, bár milyen szomorú is. Persze kérdés, hogy ki hívott. Lehet, hogy nagyon feszes vagyok, de azt tapasztaltam, ha lazán all in tolom a jobb lapokat nagyon sokat bukok. Persze van hogy a szemét lapra is all in kell menni, de az nem ez a probléma. Azt gondolom mindig az adott leosztás határozza meg, hogyan játszd meg a lapod. Én minden nagy lapot úgy játszok, hogy az az utolsó partim a versenyen. Ez lehet, hogy nem volt érthető. Kész vagyok all in menni, de nem minden áron.
Igen, értem amit mondasz, és sokszor én is hasonlóan játszok. De nagy árat is fizetek érte, mert ha erős játékos az ellenfél, akkor flop után, vagy a későbbi utcákon simán képes kiblöffölni a kezemből az AA-t, nagyon ijesztő boardon esetleg még akkor is, ha lejön a szett. Végül aztán nem is tudom meg, hogy volt-e lapja, ha pedig betoltam volna, akkor a bukásért cserébe legalább készíthetek a komáról egy jó kis jegyzetet. (És viszont: minél többször látnak az asztaloknál AA-val, KK-val kiesni, annál több embernél leszel megjelölve, hogy erős hívásodra elhajigálhassák a lapjaikat.) Ezért amikor eldöntöm, hogy hogyan játszak monster lapokkal, akkor azt is nagyon megnézem, hogy ki van játékban, milyen pozícióban és főleg, hogy mennyi zsetonnal.
Amit a végén írsz, azzal meg tök így vagyok én is. Csupán lélektani kérdés, de csak akkor tudom betolni kupacot, ha előre megbékélek a gondolattal, hogy kiestem... Aztán sokszor nem, és akkor nagy az öröm!

Régi
Alapbeállítás
válasz - 2013-03-12, 14:05
(#8)
idomár01 logója
Since: 10-06-11
BronzeStar
Ezen már én is sokat gondolkodtam,volt sokszor, hogy a döntő asztal elött estem ki JJ párral.