Home / Community / Fórum / Oktatás / Leosztáselemzés / Archív /

Ti hogy játszottátok volna?

Régi
Question
Ti hogy játszottátok volna? - 2013-01-12, 20:33
(#1)
Ngeek logója
Since: 13-01-12
BronzeStar
Sziasztok!

Tehát egy mikro 0.1 dolláros - 360 fős MTT helyzetet szeretnék tisztán látni. Magamról annyit, hogy 2007-2009 között jászottam aktívan online, illetve volt egy-két döntőasztalom 300+ élő versenyen, a legjobb egy Vegas-i (üzleti út miatt voltam) 50 dolláros torna 8. helye 382 főből, de soha nem foglalkoztam igazán komolyan a pókerrel. Most 2 hete úgy döntöttem, szeretnék újra játszani, és napi 4-5 MTT-t játszva (ez a max, amire van idő 1-2 óra oktatás mellett) elindulni. Tehát a hand:

Korai szakasz
Zsetonom: 1400 BB:50 (stílus itt feszes)

MP1-ben AQs-t kaptam, előttem mindenki dob, én emelek 100ig, CO tart, Dealer Tart, Nagyvak kiegészít.

POT: 425

Flop: 10K8 (Ászom pikk, a floppon a 10 és a K pikk, tehát legnagyobb Flushdrawn vagyok)

Nyitok: 400-zal

CO - dob, Dealer - ALL In megy 1600 zsetonnal, BB dob, én megadom az All In-t 1300 zsetonnal.

Mutatás: Nálam AQ suited, Dealernél K8, azaz két párt floppolt. Végül nem jön a pikk, csak egy Ász esik le még turnon, és egy kilences káró a riveren, tehát kiestem.

A kérdés:

1. Jó volt-e a mini raise ilyen korai szakaszban MP1-ből 9fős asztalon AQs-sel?
2. Jó volt-e Flop-on a nyitás és az Allin megadása, vagy itt még inkább el kellett volna dobni?

AK, QK-ra tettem a Dealert, max. KJ-ra. K8-ra nem számítottam, de mivel 0.1 dolláros játék, ugye nem egy erős mezőny.

Előre is köszönöm.
Ngeek

Régi
Alapbeállítás
2013-01-13, 12:54
(#2)
rotyapapa69 logója
Since: 11-06-30
BronzeStar
Hali.

Nem volt az olyan rosz hívásban sem, s megadásban sem. AQ néha kicsit trükkös lap tud lenni, mint a példa is mutatja. Flushre a húzó elég gyengének mondható volt, hisz mind a turn, mind a river is be kellett volna jönni. Ennek azért picit kicsi az esélye. Természetesen ott volt a sorhúzod is, vagy két lap....ha leesik. Még így is alacsonyabb volt a %-os esélyed. Ha csak ezt nézzük én dobtam volna alapból. Persze a hívás is magas volt, így érthető, hogy két párral all in megy. Talán egy 1/2 pot hívás jobb lett volna, s aztán ha kell dobsz.
Amit viszont inkább nagyobb gondnak látok, hogy a flop előtti hívás volt nagyon alacsony. BB még nem jelentett gondot a nagyvaknak, így simán adott. S ha megnézed a flop előtti lapod erősséget nyugodtan egy 5-6x-os BB is hívható lehetet volna. Persze lehet akkor sem dob el, de jóval erősebbnek mutattad volna a lapodat, ami megfontolásra bírta volna.

Sok sikert .

Régi
Alapbeállítás
2013-01-13, 19:30
(#3)
Danny_yyf logója
Since: 12-04-22
Flop előtt:

Alap 3x-el nyitnék tehát 150-el, mert ha nem jön be a flop a fent említett 5x vagy 6x nyitásnál elégetünk 2-3BB-t ami azért fontos pláne ilyen stack méretnél.

Ha ezek után is bejön egy ilyen lappal (ami ennél a limitnél nem meglepő), még mindig postflop tudunk játszani.

A Flop:

Nem a legjobb. Könnyen eltalálhatta a megadó range-ét, bár van egy nutflushdraw-nk és egy gutshotunk.

Itt két lehetőségünk van:

1. Fél potot hívunk folytatólag, és ha erre csak visszaemel, tehát nem megy all in akkor még megadhatjuk, de hátul leszünk, és ha leesik a flush, nem valószínű hogy kifizet minket.

2. Elpasszoljuk és egy kisebb hívást megadhatunk a flopon, és olcsóbban tudunk turn-t nézni.

Régi
Alapbeállítás
2013-01-22, 18:30
(#4)
siimid logója
Since: 12-12-15
42%-od volt és ez elég ha a pot odds-ot nézed.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-04, 21:10
(#5)
szkub05 logója
Since: 12-09-20
BronzeStar
Idézet:
siimid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
42%-od volt és ez elég ha a pot odds-ot nézed.

Osztom

Régi
Smile
.. - 2013-02-05, 23:00
(#6)
Amelia Sz logója
Since: 12-03-21
Egyetértek Danny_yyf stratégiájával. Esetleg még szóba jöhetett volna egy chek-raise, és ha all-int kapunk rá egyértelmű dobás ezen a limiten.

"értelmetlen veszteség nincs,minimum a tanulság haszon"

Régi
Alapbeállítás
2013-02-07, 00:46
(#7)
monokrex logója
Since: 10-02-20
Kicsi a kezdő emelés ! - ezen a szinten, ezzel az emeléssel bárkit beengedsz a partiba és simán lemákolhat két flopolt párral, ezért inkább 4-6BB emelj, ha rádemelnek---(AA,KK,AK) még dobhatsz.

A 3BB standard emelés ilyen kis tétnél egyszerűen nem tartja távol a "kalandor kezeket", ezért veszélyes lap az AQ, az első vakszinteken sokan csak az AA,KK megjátszását javasolják a korai és a középső poziciókban.

Ha az AQs-t flösshúzóként játszod meg, akkor nem érhet baj (pont így estél ki), bár ebben a leosztásban flop után már jól játszottál, most nem volt szerencséd.

Utoljára módosítva: monokrex által : 2013-02-07 00:53.

Régi
Alapbeállítás
2013-02-08, 00:01
(#8)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
0.) Szerrintem az első hiba, hogy rosszul választottál versenyt.

1.) A második, hogy preflop keveset nyitottál. Ebben monokrex korábbi véleményét osztom. Szerintem 3 vaknyit kellet volna emelned 200-ig. többet kár lett volna, mert erős két párral úgyis rádtolta volna, sőt méginkább.

2.) A postflop megadásod szerintem jó volt.
AQ suited lappal, a flopon két azonos színű broadway lappal volt 9 outod bazi flushre. Ha 10J jött volna, akkor másnak még lehetett volna színsor húzója alulról, de így K10-zel minden flush mogyoró, ha megjön. Tehát 9 outod volt nuts flushre, ebből egy royal, ami szerintem már csak a vicc kedvéért is megérte az elbukható 1 centet.
Plusz volt további 3 outod a broadway sorra. Tehát cakkpakk 12 out.
Kb 36 % mogyoróra, további 12 % nagyon erős sorra, ráadásul az is lehet, sőt számolhatsz 25-30 % becsült esélyt, hogy az ellenfél blöfföl, vagy egy erős párt túlbecsül.

Mije lehetett? Maximum szett, amit túlhúzol, vagy két pár, amit szintén túlhúzol. Első esetben neki marad 1 out, 4%-a pokerre, az nagyon kevés. Második esetben fullra 4 out, 16 %. Ezt túlhúzni csak pikk J-vel tudod, de arra is volt 4 %-od.

Összegezve kb. 36% esélyed volt nyerni, ha tényleg van lapja, nem számolva a turn-river AQ, AA, QQ, A10 lehetőséget, ami további 1-2 %-ot ad neked!
De ekkora beülőnél adhtunk 30 % annak is, hogy 36 off semmivel tol rád!

A pottal viszont valami nem stimmel. 1400-zal indultál, 100-ig emeltél (1300). Flop után 400-zal nyitsz (900). Tehát amit meg kell adnod, az már csak 900. Mennyiért kérik ezt az összeget? 425+400+400(megadás)+900(általad megadható emelés)=2125. 900:2125=0.425, ami nagyobb, mint az esély, eszerint tehát dobnod kéne.

Ennek ellenére szerintem jó a megadás, figyelembe véve az ellenfél emelési tartományát. Hiszen itt K2-vel is sokan simán betolnak.

3.) Amit viszont nem kérdeztél: jó-e a postflop 400 nyitás? Szerintem nem. Ezt ugyanis ő jó eséllyel blöffnek olvassa, és valóban félblöff. Ha 2/3, vagy fél potnyit nyitsz, akkor módja van allin helyett rádduplázni, így viszont már csak az allin maradt neki, ha erélyesen emelni akar.
De ezzel a lappal rádtolt volna úgyis, és akkor te dobhatsz, mert úgy már egyértelmű lett volna a potodds.

Az is jobb lett volna, ha egyből betolod. Azt csak kevés féle lappal adta volna meg. De ezzel igen, szóval az eredmény ugyanaz.

Végeredményben a gyengécske preflop hívás volt csak komoly hiba. Odaadta volna a koma stackje negyedét egy K8off indulólappal kezdeti szakaszban? Szerintem józan ésszel nem.

De amit magadról írsz, annak alapján ez beugratós kérdés lehetett!

Bocs, hogy hosszú lett a válasz, de faramuci a helyzet is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!