Régi
Alapbeállítás
kérdés - 2013-01-07, 09:24
(#1)
zizyababa logója
Since: 10-09-12
igen nagy kérdés mikor tekinthető egy pokeres haladónak?
ha befizetés nélkül nyer pár dollárt? vagy ha a befizetett 100$ meg tudja védeni és nem veszti el?
vagy akkor válik valaki haladóvá ha már stabilan nyerő játékot játszik?

Régi
Alapbeállítás
2013-01-07, 15:16
(#2)
palsecz logója
Since: 12-12-14
WhiteStar
Ha sikeresen kitöltötted a haladó tesztet

Régi
Alapbeállítás
2013-01-08, 19:39
(#3)
rotyapapa69 logója
Since: 11-06-30
BronzeStar
Jó volt a válazs, tetszett

Mégis inkább én egy kicsit filozofikusabban válaszolnék a kérdésre. Nemhiszem, hogy a póker játékosokat lehet éles határ alapján kezdő,fejlődő, haladó, profi, szuper profi, stb kategóriákba sorolni. Természetesen a tudásszintje alapján mindenki tartozik egy csoportba, még ha nem is ismeri el. Ez nem csak a róla kialakítot valós, vagy vélt kép alapján jön létre, hanem a saját maga értékelése alapján.
S én inkább ezt tartom fontosnak. Ha már nem azt számolod, hogy mennyi dollárocska van még a számládon. Nem azon bosszankodsz, hogy ez, vagy az a lap pedig tutira erősebb volt. Ha kezelni tudod a saját hibáidat, s képes is vagy belőle tanulni. Képes vagy másokat meghallgatva levonni a jó konzekvenciákat. S nem úgy nézni egy kisfilmet, hogy - ugyan ezt tudtam -. Na valahol ott kezdesz haladóvá válni.

Természetesen az már jó, ha valaki a saját bankrollját nem csak megvédeni, hanem építgetni is tudja. S csak egy jó tanács. Ha nem létkérdés ne vedd ki az első nyereményed.
(rosz példa lesz, de én nem vettem ki, s mire ujra felfelé ment az összeg bezárták a termet :P)

Régi
Alapbeállítás
2013-01-10, 13:21
(#4)
sheld0r logója
Since: 11-11-09
(Administrator)
Rotyapapának igaza van, jó és hasznos dolog elkülöníteni egy olyan összeget, amit csak játékra szánsz, és ezzel gazdálkodni! Nincs értelme kivenni a pénzt, mert akkor nem tudsz magasabb tétekre lépni...

Régi
Alapbeállítás
2013-01-10, 16:03
(#5)
ercsa3 logója
Since: 12-11-20
BronzeStar
Sziasztok
Miert erzem azt hogy altalaban az Orosz es az Ukrán versenyzok szerencsesebbek mint masok?
Ti is felfedeztetek mar?
Itt most nem arra gondollok hogy jaj mert rosszul jatszottad meg a kezedet stb... hanem ja szerencsere...

Régi
Alapbeállítás
2013-01-10, 20:53
(#6)
Danny_yyf logója
Since: 12-04-22
Talán azért érződik így mert sokan vannak, így aztán sokszor találkozol velük az asztalnál és a gyenge lépéseikkel néha lemákolnak.

Ettől függetlenül, ők azok akiket könnyebben meg tudsz kopasztani, ha jobban játszol mint ők

Régi
Alapbeállítás
2013-01-11, 14:29
(#7)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
Idézet:
zizyababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
igen nagy kérdés mikor tekinthető egy pokeres haladónak?
ha befizetés nélkül nyer pár dollárt? vagy ha a befizetett 100$ meg tudja védeni és nem veszti el?
vagy akkor válik valaki haladóvá ha már stabilan nyerő játékot játszik?
Szia!

Sok okos dolgot hallottam már a játékosok tudásáról, vannak nagy aranyköpések is.

A legtöbben teljesen mindegy, hogy mit állítanak, a legfontosabb az önismeret.

Én nagyon a szélsőségek emberének számítottam régebben, ha a pókerről volt szó.
Volt hogy egy freeroll nyereményt követően két, három nap alatt építettem közel 1000$ bankrollt
De volt egy pár olyan online terem, ahol szorgos kis hangya módjára micro limites sit n gokkal kezdve építgettem bankrollomat hónapokon keresztül. Volt hogy kis téten cashgame játékon több százezer forinttal álltam fel az asztaltól. Míg Volt olyan is hogy nagy téten fél éjjel át tartó játék után is csak a fogyasztott számla volt nagy míg a nyeremény nulla vagy mínuszos, mert nem bírtunk egymással.Online szatelitről nyertem külföldi versenyre szóló versenybeülőt úgy hogy a szabályait nem is ismertem a legtöbb játéknak. H.O.R.S.E. , Majd ezen a versenyen életem legnagyobb élő nyereményét könyvelhettem el. Tudás volt? Nem! Ez szerencse! De megalapozta azt az utat, amin most is járok.

Több alkalommal mentem már tönkre még az elején, főleg köszönhető volt a nem megfelelő Bankroll menedzsmentnek, egy pár olyan dolognak, ami a játéktudásomat illette. Többször egy pár megnyert verseny után élőben, és online is egy "kissé" túlértékeltem magamat, és a játéktudásomat. A legnagyobb játékbeli fejlődésemet az akkori Full Tilt Poker Akadémiának és az ott tanult oktató anyagoknak köszönhettem. Itt találkoztam először Phil Gordon nevével, az ő akkori stílusa állt hozzám a legközelebb. Tettszett az ő matematikai alapon megközelített példákkal illusztrált hozzáállása a pókerhez.

A Póker tanulás olyan, mint a kereszténység számára az El camino út.
Mindenki számára más és mást jelent, de a cél az, hogy nyerő játékos váljon belőled.

A Texas Hold' Em Póker az elmúlt években olyan változásokon ment keresztül, amelyhez sokan nem tudtak alkalmazkodni. Többen inkább olyan egyéb pókerfajtákban keresték a kiutat, ahol nyereségesek tudnak maradni. A legnagyobb és a legtöbbek által játszott póker most jelenleg a Texas No Limit Hold Em. Viszont itt a legnagyobb a szórás a játéktudás tekintetében is.

Ha elkezdted a tanulást, soha nem hagyhatod ezt abba, mert lemaradsz a többi játékoshoz képest.

A rögös úton megismered önnön magadat, néha feszegeted a határokat, önmérsékletet tanulsz.

Kezeled a TILT kérdést. A Bad beateken nem hisztizel, hanem elemzed, és nem borulsz ki, ha egy rossz lap ellen kikapsz, hanem ha tudod, hogy a legoptimálisabb körülmények között hívtad meg, vagy tetted be a zsetonjaidat, akkor ha sokat játszol az a játék teljesen nyereséges lehet.

Ha nem találod valamire a választ, akkor erre tökéletes egy pókeriskola és a hozzá tartozó fórum, hogy itt megkérdezd, többed magaddal elemezzed, mert néha egy külső szemlélő olyan dolgokat is észre vesz, amit te esetleg játékosként nem.

A podcastokban és a videókban látott elméleti anyagokat beépíted a saját játékodba, és úgy fejlődsz tovább.

Kiválasztod az utad: ( Ez szerintem a legfontosabb a pókerben!) Merre tovább?
Cashgame, vagy MTT, Sit n go?
A szabályaiban nagyrészt egyező játék két teljesen külön utat jelent már egy bizonyos szint után. Így teljesen különböző utat is kell bejárni a fejlődésünkhöz.

A játékosok közel 1% a mondhatja el magáról azt, hogy nyerő pókerjátékos, És körülbelül 1000 pókerjátékos közül egyről mondható el az is, hogy Mindkettőben ugyanazon a fejlettségi szinten áll.

Hosszú és rögös az út, hogy nyerő játékossá váljon az ember, én amúgy megemlítenék még egy olyan kategóriát, amelyről nem esik szó.
A gazdasági válság és a munkanélküliség egy teljesen új fogalmat is teremtett a megélhetési pókerjátékost. Ő az a típus aki kevéssel is beéri, és a póker neki munka és pénzkereseti lehetőség egyben.

Soha nem tudhatod azt, hogy egy adott Nick mögött milyen személyiség lapul. Ezeket a dolgokat mindenki a saját El Camino útját bejárva tapasztalja meg.

Régi
Alapbeállítás
2013-01-12, 03:28
(#8)
ercsa3 logója
Since: 12-11-20
BronzeStar
Bolcs hozzaszolas... Teljesen egyet ertek veled MassaT... erdemes elolvasni.... Like!

Régi
Alapbeállítás
2013-01-12, 18:36
(#9)
adambarttt logója
Since: 11-02-19
MassaT igazán remek írás, jó volt olvasni

Régi
Alapbeállítás
Miért a PS a legbiztonságosabb??? Háát ezért! - 2013-01-16, 16:30
(#10)
MassaTG logója
Since: 10-02-19
A mai napon egy levelet kaptam a PS Supporttól.

Először nagyon nem is foglalkoztam vele, de utána a szabadidőmben elolvastam.
A Levél egy standard nyilatkozat volt, először azt hittem hogy én követtel el valamit, és ez ellen élt valaki panasszal, vagy hogy változtatás volt a felhasználói feltételekben ismételten.
A levél végefelé azt is elolvasva viszont rájöttem, hogy miről is szól ez az angol nyelvű levél.

Itt tájékoztattak arról, hogy valaki egy csalást követett el a PS egyik olyan asztalánál, ahol én is játszottam, így kár ért engem. Ezt kivizsgálva a PS ennek a versenyek az indulási díját visszatérítette nekem, és azok számláját befagyasztotta, akik ellenem ezt cselekedték.

Én már közel 10 éve foglalkozom a pókerrel, és ezen belül is sokat játszottam online már a hőskorban is Moneymaker hatás előtt.
Sok érdekességet láttam, Játszottam rengeteget sin go race versenyeken BOT programok ellen. Voltam tanúja csalási kísérleteknek összebeszéléseknek és még tudnám sorolni. De egyedül a PS volt az aki ezeket maradéktalanul kivizsgálja, és még visszatérítette az ebből eredő káromat is!

Köszönöm PS!

Szerintem ezzel minden kételkedőnek, összeesküvés elmélet gyártójának sikerült egy olyan példát is felhoznom, ami ismételten cáfolja az állításaikat!