Régi
Alapbeállítás
gondolat - 2013-01-07, 09:21
(#1)
zizyababa logója
Since: 10-09-12
nekem az a meglátásom hogy feszes-agresszív játék egy kezdőnek jól jöhet ...
én sokszor követem az a taktikát hogy elfelejtem a megadás gombot...így leszükül a kezdőkezed megadni kényelmes, de ha nincs lehetőséged megadni csak emel vagy dob rögtön másképpen látod a dolgokat. ezt csak cash asztalnál használtam eddig
nektek mi a véleményetek? ha lehet nem csak kezdők válaszát várom

Régi
Alapbeállítás
2013-01-08, 08:59
(#2)
Goldmanus logója
Since: 11-12-29
szia!nekem a feszes,de nem túl agresszív játék a kifizetődő.Agresszív játék sokszor okozott bonyodalmat! Üdv.

Régi
Alapbeállítás
2013-01-08, 18:10
(#3)
tmaster44 logója
Since: 12-11-02
A kezdőknek legjobb a feszes agressziv játékkal elsajátitani és begyakorolni a pókert!
Szóval szemét lapokat foldolni gondolokodás nélkül, az erősebb indulókezeket pedig erősen megjátszani.
Preflop emelni a limpelőkre és ha nincs nagyon peches flop, vagy sok húzós flop, akkor érdemes folytatni.
Ezenkivül ha preflop előttünk valaki emel, 3-beteljünk AA, KK, és egyszinű AK lapokkal :p
+ sok érdekes dolgot lehet találni neten, csak keresni kell. Sok jó dolgok vannak itt az intellipokeren a "Videók" és a "Tanfolyamok"-nál

Régi
Alapbeállítás
2013-01-14, 18:04
(#4)
Majka21 logója
Since: 10-03-04
Idézet:
zizyababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én sokszor követem az a taktikát hogy elfelejtem a megadás gombot...így leszükül a kezdőkezed megadni kényelmes, de ha nincs lehetőséged megadni csak emel vagy dob rögtön másképpen látod a dolgokat. ezt csak cash asztalnál használtam eddig
Hello!

Egyetértek én is a feszes-agresszív játékot játszom!
Sokszor előfordul hogy csak megadok de ez függ attól mennyire vagy deep!
Amúgy ismerjük egymást egy másik oldalról
GL

Régi
Alapbeállítás
2013-02-11, 12:05
(#5)
breakin'news logója
Since: 12-01-26
Idézet:
zizyababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Érdekes, amit írsz. A feszes-a gresszív stílus jó választás szerintem is, de ennyire sarkosan venni a figurát szerintem túlzás. Mondjuk 10 BB alatt már tényleg elég szűk a játszótér. De amíg van muníció, addig szerintem néha jó szolgálatot tesz az call gomb. Csökkenti az esetleges veszteséget, a nyereséget pedig már úgysem tudnád növelni, mert ha nincs az ellenfélnek bazi erős lapja, akkor nem adja meg az emelésedet. Sokszor van olyan szitu, hogy jó a lapod, erős kezed lett a játék végére, de nem mogyoró. Kapsz egy emelést egy tőled több zsetonos játékostól a river után. Mit csinálsz?
Valószínűleg neked van jobb lapod. De mondjuk 10-20-30% esélyt adsz a nyitó játékosnak is. Ha reraise-elsz, és mogyorója van, akkor visszaemel, és allin fog rakni téged. Amit te nem tudsz megadni, mert annyira nem jó a lapod, ezért végül meg sem tudod, hogy megvolt-e a lapja. Érdemes megkockáztatni? Nem. Ellenben viszonylag olcsón (egy megadással) nyerhetsz, nem is kevesebbet, mert ha emelsz, és nincs tuti lapja, akkor nem adja meg. Így ráadásul megnézheted, hogy mivel izmozik. Ez az információ a későbbiekben is hasznos lehet, akkor is ha most esetleg buksz...
Sokszor kerülök ilyen helyzetbe. Lehet hogy beszariság, de ilyenkor jó nekem a sima megadás és a mutatással való nyerés is. További előny, hogy ilyenkor látják, hogy erős lappal pöcögtetsz, ezért nő a "tekintélyed" az asztalnál.

Másrészt, ha mogyoród van és allin hívnak, akkor már nincs más módod: dobsz, vagy megadsz. Ezek szerint te eldobod?

Régi
Alapbeállítás
2013-02-11, 14:19
(#6)
craslorg logója
Since: 10-05-20
(Moderator)
Nem feltétlenül értek egyet. Ha kevés zsetonom van, akkor vagy fold vagy AllIn. Régebben én is gyakran csak calloltam, de ezzel esélyt adtam másoknak is a beszállásra. Amióta figyelem az itteni szerdai oktatásokat egyre inkább rászoktam, hogy a call csak nagyon-nagyon ritkán, mindig emelek, ha be akarok szállni és az eredmények visszaigazoltak, hogy lehet 1-1 partiban többet bukok, mintha call-olnék, de sok partiban pedig vagy bedobálják és vakot lopok, vagy jóval kevesebben adják meg és akkor már a folytatólagos emelésre dobják. Sokkal pozitívabb így a mérlegem. Persze buktam már flop utáni fullal póker ellen vagy épp sorral póker ellen, de ez benne van a pakliban, határozottan fejlődök ezen a téren. Nagyon kezdőként persze lehet call-olni még bizonyos pozícióban, helyzetekben, én is így kezdtem és így a veszteségemet csökkentettem, igaz, cserébe kevesebbet nyertem, de indulásnak tökéletes volt. Persze most is igencsak kezdő vagyok, de mondjuk úgy már 0.1-es szinten vagyok 0 helyett

Régi
Alapbeállítás
feszes-agresszív - 2013-03-23, 14:08
(#7)
s.rencsy logója
Since: 13-02-19
BronzeStar
Jól hangzik, de freerollon nem ajánlom, bármit lecallolnak : D

Régi
Alapbeállítás
2013-07-23, 14:07
(#8)
sugergely logója
Since: 12-07-24
Szia,

Feszes-agresszív játék tényleg jó.
Nemcsak kezdőknek segíthet megkönnyíteni a postflop játékot.
Szerintem sok reg is így játszik.

Versenyen azonban inkább az asztalhoz kell igazodni, szerintem.
Pl csak sziklák ülnek, akkor érdemes átmenni laza agresszívba, persze hülyeségeket nem elkövetni,
Vagy mindenki megy mindennel? Akkor érdemesebb mégjobban befeszülni.

Régi
Alapbeállítás
2013-07-23, 18:15
(#9)
pokeres22 logója
Since: 10-07-12
BronzeStar
Annyira nem jó

Régi
Alapbeállítás
2013-07-24, 11:07
(#10)
peruka14 logója
Since: 13-06-12
Én is nagyon rég ezt játszom és az esetek java részében be is jön ! persze versenyeknél ez teljesen máshogy van... főleg korai szakaszban kifizetődő ez a stílus